The Beatles slaví a vydávají box s třinácti americkými alby

Redakce

Začátkem února to bude 50 let, co britští The Beatles poprvé vystoupili v americké televizi – v populární show Eda Sullivana. Při té příležitosti vydává Universal Music box se třinácti alby, která americké období mapují.  Půjde o zaoceánské verze alb od desky Meet The Beatles! z roku 1964 až po Hey Jude z roku 1970. Fanoušci ocení fakt, že od britských verzí se odlišují seznamem skladeb či mixem.

Poslechněte si The Beatles v Youradiu

Většina alb se na trhu objeví jak v mono, tak stereo verzi, sběratelský box bude navíc obsahovat repliky originálních obalů jednotlivých alb, poznámek z původních bookletů a navíc i speciální 64-stránkový booklet plný raritních fotek a reklamních kreseb z tehdejší doby. Součástí balení bude i zbrusu nová esej od amerického televizního experta Billa Flanagena.

The Beatles do Ameriky dorazili poprvé 7. února 1964. O dva dny později se ukázali v show Eda Sullivana, u televizí jejich pět písniček sledovalo 74 milionů lidí. (sli)

Seznam alb v boxu (a od 20. ledna také samostatně v prodeji)

Meet The Beatles!, The Beatles’ Second Album, A Hard Day’s Night (Original Motion Picture Soundtrack), Something New, The Beatles’ Story, Beatles ’65, The Early Beatles, Beatles VI, Help! (Original Motion Picture Soundtrack), Rubber Soul, Yesterday And Today, Revolver, Hey Jude

http://www.youtube.com/watch?v=J6Jcp8ZDigI

 

 

 

https://www.facebook.com/thebeatles