The Subways: 3 důvody, proč na ně v březnu vyrazit do Lucerna baru

Redakce

Britská trojice The Subways si Česko dost oblíbila. Jezdí k nám často, ať už se u ní „něco děje“, nebo ne. 8. března se ale rozhodně něco dít bude: kapela se totiž den po brněnském koncertu vrátí do pražského Lucerna Music Baru, kde fanouškům naživo představí materiál z nové eponymní desky (recenze). Tady jsou tři důvody, proč na koncert jít i tentokrát: 

1. Jsou opravdoví

Ačkoliv sestava rozbíjí pódia už deset let, působí pořád jako trojice teenagerů, která se z nudy scházela každý pátek za barákem, aby si společným hraním krátila chvíle. Z frontmana Billy Lunna je cítit stejná rozjařenost a basistka Charlotte pořád vypadá jako rozkošná panenka. Tentokrát se však publikum bude muset obejít bez vlasatého bubeníka Joshe Morgana, který evropské turné vynechal, aby mohl plně bojovat s Aspergrovým syndromem. Doufejme tedy, že za něj parta na čas našla důstojnou náhradu. 

2. Energie

The Subways jsou proslulí koncertní energií, takže by se security men měli na nedělní akci pořádně vyspat. Díky tomu, že kapela dokáže bez potíží strhnout sebevětší dav, dá se očekávat velký příliv stagedivu chtivých fans, s nimiž bude ochranka zápasit. Při takové Oh Yeah nebo při kytarami nabušené Girls And Boys asi Lucerna zažije horké chvilky. Billy, Charlotta (a bubeník) svým důrazem rozbuší srdce i těm, kteří už dávno zapomněli, že nějaké vlastně mají. 

3. Silný materiál

Jak už jsme zmínili, Praha se může těšit na materiál z novinky The Subways. Čtvrté album kritici sice zrovna nevychvalují, ke koncertnímu účelu ale poslouží dobře. Pokud ale hudebníkům náhodou s poslední nahrávkou přece jen došel dech, můžou sáhnout hlouběji do diskografie a bez obav vylovit ty nejstarší kousky z dob debutu Young For Eternity. Ty totiž naživo fungují stále skvěle. Kapela nemá desku, která by byla vyloženě špatná, a tudíž si může dovolit střihnout „romanťárnu“ She Sun i milou vybrnkávačku Mary.

Lístky na pražský koncert jsou k dispozici za 540 Kč, začíná se ve 21:00 a support obstará australská nabušená skupina

. (kri)