Tip: Jaro přichází od Mayena. Poslechněte si dreampop Hometown

Redakce

Dreampopový písničkář Lukáš Vydra alias Mayen, který nás zaujal v roce 2013 EP Wonder Years a jenž se loni na podzim ukázal i jako předskokan Glass Animals v MeetFactory, chystá na konec března další ípíčko. Jmenovat se bude Elegy a venku je první ukázka, písnička Hometown. Singl uvedla fotka interiéru vlaku – osobáku, a osobní je i sama písnička, v níž Mayen vypráví o tom, co se v něm i kolem něj – stejně jako za okny vagónu – mění. Díky chytlavému refrénu a typicky zvonivé kytaře ale skladba působí radostně: jako kdyby uváděla jaro. 

„Radostná svým způsobem je, protože v ní jde o vyrovnání s minulostí, z čehož plyne určitá úleva a zbyde jen nostalgie, která není nijak deprimující,“ říká Mayen. S písničkou mu pomáhali kolegové z kapely, nahrával ji kytarista Lukáš Klavrza a baskytarista Josef Hradílek. Produkce se ujal Tomáš Havlen, polovina post-hudby, aktuálně hájící barvy elektronického sólo projektu Murder Bear Doug. (red)

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/190056798″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Na novou hudbu láká svoje fanoušky i Mayenův dlouholetý spolupracovník Igor Bruso ze synthpopové kapely Deaths. EP se bude jmenovat Chapter One: Blame me a chybět by na něm neměla ani skladba Sold, již jsme zařadili to seznamu 20 nejlepších písniček roku 2014. (red)