Tip: Jaro přichází od Mayena. Poslechněte si dreampop Hometown

Redakce

Dreampopový písničkář Lukáš Vydra alias Mayen, který nás zaujal v roce 2013 EP Wonder Years a jenž se loni na podzim ukázal i jako předskokan Glass Animals v MeetFactory, chystá na konec března další ípíčko. Jmenovat se bude Elegy a venku je první ukázka, písnička Hometown. Singl uvedla fotka interiéru vlaku – osobáku, a osobní je i sama písnička, v níž Mayen vypráví o tom, co se v něm i kolem něj – stejně jako za okny vagónu – mění. Díky chytlavému refrénu a typicky zvonivé kytaře ale skladba působí radostně: jako kdyby uváděla jaro. 

„Radostná svým způsobem je, protože v ní jde o vyrovnání s minulostí, z čehož plyne určitá úleva a zbyde jen nostalgie, která není nijak deprimující,“ říká Mayen. S písničkou mu pomáhali kolegové z kapely, nahrával ji kytarista Lukáš Klavrza a baskytarista Josef Hradílek. Produkce se ujal Tomáš Havlen, polovina post-hudby, aktuálně hájící barvy elektronického sólo projektu Murder Bear Doug. (red)

[soundcloud url=“https://api.soundcloud.com/tracks/190056798″ params=“auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false&visual=true“ width=“100%“ height=“450″ iframe=“true“ /]

Na novou hudbu láká svoje fanoušky i Mayenův dlouholetý spolupracovník Igor Bruso ze synthpopové kapely Deaths. EP se bude jmenovat Chapter One: Blame me a chybět by na něm neměla ani skladba Sold, již jsme zařadili to seznamu 20 nejlepších písniček roku 2014. (red)

swipe helper

Mezi články můžete přecházet pohybem prstu na displeji do stran

zavrit