Tipy na výlet: Chcete úplně vypnout? Vydejte se do getaway domečků

Lucie Bryndová

Sníte o dovolené, kterou byste strávili jen se svým protějškem daleko od ostatních a ideálně uprostřed nádherné přírody, bez mobilů a hromady další elektroniky? Splnit se vám to může na řadě míst po celém světě, a to v takzvaných getaway domečcích, které v poslední době velmi stouply v oblibě. Kde najdete ty nejzajímavější, které rozhodně stojí za to navštívit?

  • Kanada. Chcete poznat, jaké to je bydlet ve vánoční ozdobičce? Tak zajeďte do Free Spirit Spheres. Vysoko na stromech tady najdete tři unikátní chatičky ve tvaru koulí, které vám zajistí velmi originální prožitek z dovolené. V korunách stromů se budete cítit volně jako ptáci. Nezapomeňte ale, že ty nelepší zážitky zažijete venku. Vydat se můžete na výlet do jeskyní Horne Lake nebo třeba na West Coast Zipline či Lighthouse Country Regional Trail.
  • Postugalsko. Ať už plánujete výlet s partnerem nebo třeba se svou BFF a milujete božské východy a západy slunce nebo jste vášnivými pozorovateli noční oblohy, rybářské chatky v Portugalsku si rozhodně zamilujete. Vydejte se do Cabanas No Rio a užijte si dovolenou snů přímo u krásné pláže.
  • Norsko. Milujete architekturu a toužíte po dokonalém výhledu na mořskou hladinu? Pak si nemůžete nechat ujít ubytování v malé kostičce Manshausen Island Resort, která vyčnívá ze skály přímo nad Norským mořem. Navrhl ji známý norský architekt Snorr Stinessen, který má tento styl velmi v oblibě.
  • Německo. Ráno si můžete zajít na ryby, odpoledne se projet na kole nebo na lodi a mezi tím se tulit ke své drahé polovičce. Zní to jako super plán? Tak takovou pohodovou dovolenou můžete zažít u našich německých sousedů v Uckermarku. Třešničkou na dortu vám pak bude ubytování v designových kabinkách, kde si můžete užít parádní chvíle nic nedělání.
  • Česká republika. Originální glamping ubytování najdete také u nás, a to v dřevěných chatičkách situovaných na vodní hladině a ve stromech v Dobčicích u Prachatic. Telefony a další elektroniku můžete nechat klidně doma. Ubytování je totiž zcela bez elektřiny. Ubytovat se tady můžete jak v chatičkách na stromech, tak i u vody nebo třeba v dřevěném tippi.
  • Rakousko. Rakouské Alpy jsou famózním místem. Ať už jste kdekoli, čerstvý vzduch, zasněžené kopečky a milí lidé jsou všude kolem. Jestli se chcete kochat celou dovolenou úžasným výhledem, pak se vydejte do Hüttschlagu, kde si z místních chatiček užijete neuvěřitelný výhed na národní park Hohe Tauern.
  • Spojené království. Hledáte bezva místo pro dovolenou a chcete s sebou vzít svého chlupáče? Žádný problém. Ve Strattonu si užijete na Atlantic Farm spoustu zábavy úplně všichni. Chatičky se nachází přímo na farmě, která se rozléhá podél pobřeží. Místo jako stvořené pro dlouhé procházky i romantické chvíle ve dvou.
  • Boston a New York. Famózní výhled z oken do přírody, žádná Wi-Fi a tajemné místo. Tím se vyznačují chatičky start-upu Getaway. Jestli toužíte po absolutním klidu a milujete překvapení, pak si zarezervujte ubytování v jedné ze čtyřiceti krásných kabin. To, kde přesně budete bydlet, zůstává ve hvězdách až do chvíle vašeho příjezdu. To proto, abyste se vyhnuli nadměrnému plánování.