10 nejhorších výmluv opozdilců

Lucie Bryndová

Někdy prostě člověk přijde někam pozdě, stane se. Svět se ale dělí jen na dva typy lidí - na ty, kteří chodí včas a prostě se jim jednou za uherák kvůli nešťastné shodě okolností stane, že někam dorazí o 3 minuty později, a ty, kteří chodí pozdě imrvére, a to i o desítky minut. Jaké jsou ty vůbec nejblbější výmluvy, které byste rozhodně neměli používat, pokud patříte do druhé skupiny opozdilců?

  1. On je víkend? Vůbec mi to nedošlo a tramvaje mají hrozné intervaly

Blbá výmluva, v dnešní době internetu a aplikací, kdy si můžete krásně spočítat cestu přímo od baráku až na místo setkání, vám to prostě neprojde.

  1. Ty Google Mapy nějak blbnou, ukazovalo mi to o 3 ulice jinde

Tahle výmluva je dobrá v momentě, kdy vymýšlí místo setkání kámoš nebo kámoška. Když jste ho ale navrhli vy, pak je to docela trapas.

  1. Čekala jsem, až dopere pračka

Vůbec nejlepší nápad je dát prát prádlo v době, kdy víte, že máte odejít z domu. Navíc, když nejste zrovna domácí puťka, nemáte to doma jako ze škatulky a chodíte v přítelově mikině celý týden.

  1. Spadly mi klíče do výtahu

Pravděpodobnost, že se vám to stane, je docela malá. A úplně nulová, když dotyčný, se kterým se scházíte, ví, že doma žádný výtah nemáte.

  1. Někdo skočil pod metro

To, že někdo skočí pod metro, se děje poměrně často. Nikdy tuhle výmluvu ale nepoužívejte, pokud jedete stejnou linkou jako ten, s kým se scházíte. Určitě by slyšel v metru stejné hlášení. Navíc je dost ošklivé vymlouvat se na smrt nebo zranění jiného – abyste si něco v rámci karmy nepřivolali!

  1. Už jsem byla na odchodu, ale rozjel se mi zip na bundě

Jste známá tím, že máte plnou skříň hadrů? Pak vám neprojde ani tahle výmluva. Kamarádce nebo kamarádovi je určitě jasné, že nemáte jednu jedinou bundu.

  1. Zasekla se vrata od garáže, čekala jsem na opraváře

Pokud se nemáte srazit na druhém konci republiky, pak můžete v případě poruchy vrat použít určitě nějakou alternativu a nejezdit jenom autem. Existuje taky metro, tramvaj, autobus nebo taxík. Vrata můžete vyřešit až potom nebo zavolat, že se opozdíte. Na tuhle výmluvu radši taky zapomeňte.

  1. Měla jsem rozkoukaný seriál a vůbec jsem si nevšimla, že už je tolik hodin

Kamarádka bude určitě ráda, že jste dala přednost seriálu před ní. Radši si vymyslete něco jiného, zvlášť když můžete sledovat seriál online a není nutné u něj nehnutě sedět zrovna v ten čas.

  1. Včera jsme to trochu protáhli a musela jsem se malinko prospat (do 12h)

Každému se jednou za čas stane, že to večer přežene a ráno se mu nechce z postele. Někdy ani dopoledne. Když máte další den důležitou schůzku, prostě se s pitím kroťte nebo se omluvte zavčasu a schůzku radši zrušte.

  1. Přítel mě omylem zamknul doma

Může se stát. Je to blbé, ale někdy prostě máte jedny klíče v zámku a druhé v tašce a než vám to dojde, zamknete svůj protějšek doma. To samé může provést i on vám. Jenže když už jste tuhle výmluvu použili minule, tak teď to bude znít trošku jako klišé, ne?

Témata: