Tohle jsou nejkrásnější hasiči a hasičky Česka a Slovenska

mim

Nejkrásnější české a slovenské hasičky a také jejich mužské protějšky se svlékly před objektivem fotografa Jana Tůmy. Nafotily kalendář pro následující rok 2019. A pořádně sexy.

Jde doslova o klenot. Exkluzivní kalendář BEST OF Hasička a Hasič 2019 vznikl k příležitosti sedmiletého výroční existence soutěže Miss Hasička a Hasič roku. Nafotilo ho dvanáct nejkrásnějších hasiček a čtyři nejsympatičtější hasiči, kteří se v letech 2010 až 2017 umístili na prvních místech soutěže.

A když se slaví, tak pořádně. Známe také nejkrásnější hasičku a nejvíc sexy hasiče historie soutěže. O té rozhodli fanoušci hasičského sportu v rámci internetového hlasování. Best of Hasička 2010-2017 se stala brunetka Veronika Macháčková, mezi muži zabodoval profesionální hasič Jakub Mičunek.

Překvapení

Pro profesionálního hasiče Jakuba Mičunka bylo focení kalendáře teprve druhou modelingovou zkušeností. Tou první bylo focení v roce 2016, kdy se stal Hasičem roku.  „Bylo to hodně těžké, nejsem na to zvyklý. Ale s holkami se fotilo opět skvěle. Hlavní je, když se sejde dobrá parta,“ říká Mičunek. „Stále se oddávám svému životnímu povolání, jakou „hasičina“pro mě je, a to už osmým rokem. Smyslem mé práce je primárně pomáhat lidem a to mě stále naplňuje a baví,“ dodal.

Veronika Macháčková byla ze svého triumfu překvapená. „Je to rok, co jsem se stala sympaťandou roku. U hasičů jsem dvanáctým rokem a čtvrtým rokem trénujeme mladé hasiče. Vůbec jsem vítězství nečekala, jsem překvapená. Je hrozně pěkný pocit se stát absolutní vítězkou a jsem moc ráda, že hasičský sport má stále více ohlasů u veřejnosti,“ řekla dobrovolná hasička Veronika Macháčková, která zopakovala loňský úspěch, kdy získala titul Miss Hasička sympatie 2017.

Sexy, ale ne vulgární

Křest kalendáře se uskutečnil s hvězdnými kmotry i hosty v pražském klubu Theatro. Křest moderoval Libor Bouček a rolí kmotrů se ujali hvězdy show Tvoje tvář má známý hlas Vojta Drahokoupil a Eva Burešová, Česká Miss 2018 Lea Šteflíčková a Česká Miss 2012 Eliška Bučková. Ta se v loňském roce podílela na přípravách soutěže a na soustředění učila dívky chůzi po mole.

„Kalendář dnes vidím poprvé a moc se mi líbí. Je sexy, ale ne vulgární. Holky na fotkách vypadají nádherně,“ řekla Bučková na křtu kalendáře. Mezi hosty slavnostního večera byli Eva Decastelo, Natálka Grossová, Míša Nosková, zpěvák Niko, Kristýna Kubíčková nebo Kateřina Průšová, která byla kmotrou kalendáře loni.