Tohle musíte zkouknout: 10 seriálů stokrát lepších než Hra o trůny

Kateřina Horáková

Jen si to přiznejme - posledních pár sérií Hry o trůny nestálo za nic. Na tu další navíc budeme čekat skoro dva roky. Jak naložit s tou hromadou volného času? Existuje možnost dělat něco smysluplného, ale lepší bude zkouknout v mezičase nějaké další seriály! A je jich tu hodně, které za to stojí. Vyberte si z našeho seznamu - většina z našich tipů nemá s GoT vůbec nic společného. Prostě jsou jenom lepší.

1. Ospalá díra

Film Tima Burtona s Johnnym Deppem možná znáte, ale co takhle seriál, kde se Ichabod Crane, poté, co je zraněn Bezhlavým jezdcem, dostává do Ospalé díry jednadavcátého století? Zní to bizarně, ale dejte tomu šanci.

2. Penny Dreadful

Penny Dreadful byly notýsky se strašidelnými příběhy, které se prodávaly ve viktoriánské Anglii. Právě jimi je inspirován fantasy seriál s nádherně démonickou Evou Green a Joshem Hartnettem v hlavních rolích. Doporučuje 10 z 10 fanoušků Drákuly!

Penny Dreadful – trailer

3. Carnivále

Jeden ze starších kousků HBO asi neznáte – vysílal se dlouho před seriálovým boomem. Mysteriózní příběh s filozofickým přesahem se odehrává ve 30. letech a v prostředí tajemného kočovného cirkusu. To zní dobře, ne?

4. Fargo

Stejnojmenný snímek bratří Coenových je kultovní. A víte co? Seriál je stejně dobrý jako film! Možná dokonce lepší…

5. Mr. Robot

Aktuální téma, které vám nedá spát, přelepíte si webkameru a pravděpodobně se taky na pár dní stáhnete ze sociálních sítí. Co je skutečný svět a co ten virtuální? Kdo ho ovládá? A co všechno o vás ví?

Mr. Robot – trailer

6. Vikingové

V našem výběru mají ke Hře o trůny Vikingové asi nejblíže, přesto se, na rozdíl od GoT, zakládají na legendách a příbězích o skutečných vikingských osobnostech. Pro milovníky historie a severu naprostá nutnost.

7. Riverdale

Přezdívá se mu „Twin Peaks pro teenagery“ a něco na tom je. Vizuálně podmanivá a temná detektivka s náctiletými hlavními hrdiny nicméně osloví i diváka ve věku 20+.

Riverdale – trailer

8. Black Sails

Black Sails aka Černé vlajky jsou seriálem z pirátského prostředí. Odehrávají se asi dvacet let před událostmi Ostrova pokladů, a tak se tu setkáte s Johnem Silverem i kapitánem Flintem.

9. Orphan Black

Sarah je svědkem sebevraždy ženy, která vypadá úplně jako ona, a tak se jí rozhodne ukrást identitu. Zjistí ale něco, co nečekala – ona i mrtvá dáma jsou klony a přesně takových ještě „tam venku“ pobíhá několik.

10. The 100

Země skončila. Planeta je v rozkladu a lidstvo muselo utéct do vesmíru. Desítky let po této katastrofě je stovka mladých delikventů poslána zpět, aby zjistila, co (a jestli vůbec něco) ve staré domovině zůstalo a zda by se nešlo vrátit.