Tom. Is. Out. Blink-182 potvrdili, že se rozešli s kytaristou DeLongem

Redakce

Skupina Blink-182 potvrdila, že se rozešla s kytaristou a zpěvákem Tomem DeLongem. Zbývající dva členové Mark Hoppus a Travis Barker vysvětlili, že na Toma přestal být spoleh. Odmítl nahrávat nové album a zúčastnit se festivalů. Zároveň tak odmítli DeLongův post na Instagramu, kde fanouškům tvrdil, že skupinu neopouští.

Jak hráli Blink-182 na maďarském Szigetu v roce 2014

„Na 5. leden jsme si zamluvili studio, ale 30. prosince jsme od Tomova manažera dostali mail, že už nemá zájem s námi nahrávat a chce se věnovat svým nehudebním věcem,“ řekl Hoppus. „Poslali jsme mu kupu mailů, ve kterých jsme žádali o vysvětlení, ale manažer odpověděl: Tom. Is. Out. Je to přesně ten samý mail, který jsme dostali v roce 2004, kdy si od nás Tom dal první pauzu.“ Do skupiny se pak vrátil v roce 2008.

„Vždycky jsme se ho zastávali. Ale jak se nakonec můžeš zastat někoho, kdo ani nemá koule říct ti přímo, že už s tebou nechce dělat? Každý má přeci nárok na to, aby věděl, na čem je, když se ho to týká,“ dodali zbylí hudebníci.

DeLongea podle informací zbylých členů nahradí Matt Skiba z Alkaline Trio, jenž bude s kapelou hrát na nasmlouvaných festivalech Musink Tattoo Convention a březnovém Music Festival. Blink-182 se v České republice objevili poprvé loni v létě. (red)