Toto je nová Miss Earth!

Miss Earth 2016 se stala Katherine Espino z Ekvádoru. Naše Kristýna Kubíčková do užšího výběru dívek nepostoupila.

Tato soutěž již byla ukončena.

Vítězkou Miss Earth 2016 se stala Katherine Espino z Ekvádoru. Českou republiku reprezentovala na světové soutěži v Manile na Filipínách devatenáctiletá Česká Miss Earth 2016 Kristýna Kubíčková z Ostravy.

Ta sice přes maximální nasazení mezi Top 16 nepostoupila, s prázdnou se ale vracet nebude. V rámci talentové disciplíny skončila z 83 účastnic druhá a medaile za druhé místo v Talent Show Miss Earth 2016 patří právě jí. 

„Pobyt na Filipínách a přípravy na finálový večer byly zajímavé, ale také velmi náročné a s minimem času na oddych. Náš program byl maximálně nabitý, spaly jsme pár hodin denně a navštívily mnoho míst. Obrovským zážitkem pro mě byla návštěva národního parku v městě Davao a velká módní přehlídka, na které jsme předváděly šaty místního návrháře. Také jsem moc ráda, že po mně na Filipínách zůstane památka v podobě zasazených stromů. Doufám, že vyrostou, budou silné a hodně dlouho vydrží,“ shrnuje s úsměvem několikatýdenní pobyt na Filipínách Kristýna.

V průběhu příprav byla Kubíčková v kontaktu s rodinou i novým produkčním týmem České Miss a sdílela průběžné zážitky a informace o zdravotním stavu. Stejně jako před svým odletem se totiž i na Filipínách potýkala se zdravotními komplikacemi, ale její statečnost a odhodlání jí pomohly překonat oslabení a vyčerpání organismu. Kristýnu nesmírně podporovali rodiče, fanoušci i celý tým.

„Kristýnku jsme sledovali, podporovali ji a průběžně s ní komunikovali, a když se objevily nečekané komplikace, pomáhali jsme jí je řešit. Je to ale nesmírně odvážná holka, která ukázala, co v ní je. Krátce na to, co se opětovné zdravotní problémy řešily, uspěla v talentové soutěži a všem nám udělala velkou radost. Reprezentovala Českou republiku, jak nejlépe mohla, a jejího výkonu i přístupu si vážíme,“ uvedlo nové vedení soutěže v čele s Evou Čerešňákovou a Martinem Ditmarem.

Během vyhlašovacího večera Kristýna Kubíčková vynesla šaty se žlutou dvoukolovou hedvábnou sukní a transparentním vrškem, bohatě zdobeným ručně našívanými  barevnými kameny a korálky, které pro tuto událost vytvořila módní návrhářka Dominika Sedláčková. V průběhu svého pobytu na světové soutěži se Kristýna předvedla hned v několika večerních i koktejlových šatech z dílny Jaroslavy a Dominiky Sedláčkových, šperky pro tuto příležitost zapůjčila Olga Kopalová.

Jako národní dar přivezla Kristýna Kubíčková originální set náušnic s vltavínem. Součástí Kristýniny výbavy byl také národní kostým z Rodné Hroudy od Marie Staré, jenž se nesl v duchu jihovýchodní Moravy a byl inspirován ornamentem, který se ve vyšívané formě vyskytoval na lidovém kroji z okolí Moravských Kopanic. Tento kostým bude následně vydražen a výtěžek zpříjemní život seniorům v Domově Na Zámku v Lysé nad Labem, ti se částečně podíleli na jeho tvorbě.

 „Na soutěži Miss Earth je skvělé, že má nejen ekologický, ale i charitativní podtext. Díky tomu jsem například mohla předat lidem postiženým tajfunem balíčky s jídlem. Šlo sice o minimální pomoc, ale pro ně to znamenalo opravdu hodně. Když jsem byla svědkem toho, jak tam v některých oblastech mají lidé těžký život, tak jsem neskonale vděčná za to, kde žiji, že mám kde spát, co jíst a že mám kolem sebe milující rodinu a přátele. Byla to úžasná zkušenost se spoustou nezapomenutelných zážitků, ale už se těším domu,“ uzavřela Česká Miss Earth 2016. Nový ročník soutěže Česká Miss byl již zahájen a castingy, z nichž vzejdou vítězky pro rok 2017, které získají ceny za více jak tři a půl milionu korun.

Kristýna Kubíčková okouzlila na Filipínách svým tancem, získala druhé místo v talentové show Miss Earth!

Erbová přibrala pět kilo. Může za to spokojený vztah s hokejistou Gulašim