Trápí vás problémy s erekcí? Vsaďte na olivový olej!

Lucie Bryndová

Přesto, že je dnešní společnost nakloněná debatám o intimních věcech, vše, co se týká mužské chlouby, je pořád tak trošku tabu. O problémech s erekcí se ostýchají muži mluvit nejen se svými partnerkami, ale také s lékařem. Považují to za vlastní selhání a ne za zdravotní problém. Zbytečně se tak dostávají do stavů úzkosti a do partnerských rozepří. Přitom nejde o neřešitelný problém. Mnohdy stačí i malá změna životního stylu, ale pomoci mohou i prášky nebo třeba olivový olej. Jak?

Kdo do sebe nechce cpát zbytečnou chemii, může vyzkoušet metodu, na kterou přišli vědci z Athénské univerzity. A kdo by o tom měl vědět víc, než právě Řekové, kteří konzumují olivový olej opravdu ve velkém?

Pomůže i pár lžic

Athénští vědci provedli studii, které se zúčastnilo 660 mužů v průměrném věku 67 let. A ta přinesla zajímavé výsledky. Prý stačí pouhých devět polévkových lžic olivového oleje týdně a impotence se může snížit až o čtyřicet procent. Což je docela vysoké číslo, co říkáte?

A jak na to přišli? Část mužů, která se studie zúčastnila, zaznamenala mnohem méně problémů s erekcí a celkové zlepšení ve svém sexuálním životě. Obnášelo to pouze změnu stravovacích návyků. Začali konzumovat potraviny středomořské kuchyně, která je bohatá na ovoce, zeleninu, luštěniny, ryby, ořechy a také olivový olej. Právě ten může dramaticky zvýšit hladinu testosteronu, která se u mužů po dosažení čtyřicítky přirozeně snižuje. To má za následek snížení rizika erektilní dysfunkce, neboli impotence. Jeho pravidelná konzumace navíc přispívá ke zdraví cév a podporuje krevní oběh.

Cvičení podpoří dietu

Vedoucí výzkumná pracovnice Dr. Christina Chrysohoou uvedla, že může pomoci nejen samotná dieta, ale také její kombinace s pravidelným pohybem. Což je klíčem ke zlepšení sexuální schopnosti mužů středního věku a starších. Dodala, že i malé změny v životním stylu mohou být přínosnější pro ty, kteří hledají dlouhodobé řešení problémů s potencí.

„Zatímco Viagra, vytvořená v 90. letech minulého století, je dostupná například ve Velké Británii bez předpisu, má sice prokazatelné účinky a pomohla zlepšit sexuální život milionům lidí, může mít i vedlejší účinky, jako jsou bolesti hlavy, zad nebo poruchy zraku, olivový olej je pak zcela bezpečný,“ říká doktorka. Pro srovnání, ve Velké Británii trpí poruchou erekce každý pátý Brit starší čtyřiceti let, u nás je to zhruba 900 000 mužů. Léčí se ale pouhá desetina.

Tak co myslíte? Není lepší zkusit alespoň malou změnu v životě, než nadobro skoncovat se sexem?