Učitel přetvořil nudnou třídu v učebnu jako z Bradavic

ahu

Buďme realisté, do Bradavic se prostě nikdo z nás nedostane, samozřejmě pouze z toho důvodu. že už nám není jedenáct a zvací dopis se někam zatoulal. Navštívit Evergreen Middle School v Hillsboro v americkém Oregonu je o něco realističtější. Co mají tyto dvě vzdělávací instituce společného a proč by vás druhá zmíněná měla zajímat?

Letošní soutěž o nejlepšího učitele světa jasně vyhrává kantor jménem Kyle Hubler. Ten totiž obyčejnou, nudnou a depresivní učebnu proměnil ve třídu jak vytrženou ze Školy čar a kouzel v Bradavicích – a aby toho nebylo málo, stejně upravil i přilehlý kabinet.

Na neuvěřitelné proměně pro své žáky dělal celkem 70 hodin a 5 dní v kuse. Nechybí tu magické učebnice, vlajky se znaky všech bradavických kolejí, hůlky, kotlíky, je tu dokonce i Moudrý klobouk. Kde Hubler všechny rekvizity sehnal?

On sám je totiž od malička velkým fanouškem Harryho Pottera. „V jeden moment mi došlo, že jako dítě jsem si nejvíc přál, aby ten dopis přišel. A tak mě napadlo, že to dopřeju alespoň svým studentům, svým způsobem. Ta kniha mě neuvěřitelně ovlivnila a udělala pro mě hrozně moc a rád bych to přenesl na další generaci,“ řekl úča roku médiím.

Chtěli byste tam studovat? My okamžitě!

Harry Potter a Vězeň z Azkabanu – Trailer