V Česku máme druhou nejdelší bobovou dráhu v Evropě

ČTK, mim

Společnost Sněžník, která v Dolní Moravě provozuje středisko se zimními i letními aktivitami, uvedla do provozu novou bobovou dráhu. Provozovatelé tvrdí, že s délkou 3020 metrů je druhá nejdelší v Evropě. Je otevřená denně a za příznivého počasí se na ní lidé svezou také v zimě.

Atrakce má přispět k dalšímu posílení návštěvnosti mimo zimu. Za stavbu společnost Sněžník zaplatí asi 200 milionů korun, financovala ji z vlastních zdrojů bez dotací. Podle jednatele firmy Martina Palána je již nyní návštěvnost střediska od jara do podzimu vyšší než v zimě.

Skvělá atrakce

Nástupní místo je u horní stanice sedačkové lanovky Sněžník. Cestou dolů lidé na dvoumístném bobu sjedou o 364 metrů níže. Sklon místy dosahuje až 30 procent a bob vyvine rychlost kolem 50 kilometrů za hodinu. Na trase jezdce čeká 25 zatáček, otáčka o 360 stupňů ve výšce 12 metrů nad zemí, osmičková smyčka, podzemní tunel a čtyři nadjezdy nad lesními cestami. Vše je rozmístěno v nízkém i vysokém lesním porostu a na otevřených pláních.

Lidé se mohou na bobové dráze svézt i nahoru. Vytáhne je tam vlek o délce 1150 metrů. Na dráze jezdí celkem 100 bobů, za hodinu odbaví 250 lidí.