Video: Luno šlo donaha a natočilo krásnou akustickou desku

Redakce

Když jsme loni v lednu slyšeli v Paláci Akropolis krásné akustické verze písniček (recenze) indiepopové skupiny Luno, říkali jsme si, jak pěkné by bylo mít tenhle moment zachycený na desce. Netradiční, velejemné aranže jen pro hlasy, klavír, kytaru a smyčce daly jinak potemnělým písničkám zpěvačky Emy Brabcové úplně nové světlo. A o rok později se tak stalo. Luno aktuálně vydává akustickou nahrávku Close to Silence (název vzešel z facebookové ankety a je varinatou na starší název Close to Violence), na níž v akustických verzích zařadilo „to nejlepší“ z repertoáru.

Rozhovor s Emou Brabcovou: Být šťastný znamená smířit se svou nedokonalostí

Největší počet je z alba eponymního alba Luno, akustické úpravy se dočkalo šest skladeb. A jsou tu i dva bonusy, cover Never Let Me Down od Depeche Mode a Vertigo od Eminy starší kapely Roe-Deer. „Na výběru písniček alba jsme se shodli lehce a i aranže vznikaly přirozeně. Většina věcí má úplně stejnou harmonii, zpěv se nemusel nijak zvlášť upravovat, jen jsme vymýšleli backvokály,“ říká o natáčení baskytarista a zakládající člen kapely Šmity.

Své první akustické album Close To Silence natáčela Ema Brabcová již ve vysokém stupni těhotenství. „Zpívalo se mi překvapivě dobře. Musela jsem ale sedět, jinak mě za chvíli bolely nohy a taky jsem byla unavená. Někdo říká, že by se sedět při zpěvu nemělo. Mně to ale mimořádně vyhovuje. Vlastně v sedě normálně i nahrávám,“ říká Brabcová.

Vedle zpěvu dominuje na albu klavír Františka Boříka, nahrávku obohatili i další hosté, například vokalistky Denisa a Simona Katzerovy nebo cellistka Terezie Kovalová.

Podívejte se na nové video k akustické Target Fish

Vánoční Depeche Mode

Koncerty ke Close To Silence

27. 3. Praha – Palác Akropolis
28. 3. Plzeň – Divadlo pod lampou
23. 4. Brno – Fléda