Interpol vyhlašuje: Fanoušci, dostavte se v srpnu do Lucerna baru!

Redakce

Do Prahy se 12. srpna 2015 chystá americká skupina Interpol v čele se zpěvákem a kytaristou Paulem Banksem. Bude to její první klubový koncert, v České republice se skupina ukázala před čtyřmi lety v Panenském Týnci na Open Air Festivalu.

Jak se to s touhle indierockovou partou z New Yorku, která zapustila kořeny v roce 1997 a hrála na turné s U2 nebo The Cure, poslední roky mělo? Po odchodu basáka Carlose Denglera v roce 2010 nebylo jisté, že Interpol budou ještě vydávat desky. Po maratonu více než 200 koncertů si zbývající členové kapely – kytarista Daniel Kessler Banks a bubeník Sam Fogarino –  vzali na dva a půl roku volno. Poprvé všichni žili v jiných městech a dělila je zeměpisná i mentální dálka. Věnovali se i svým hudebním projektům (sólovou desku vydal Paul Banks, jenž také zahrál v roce 2013 v Roxy), ale nakonec se jejich cesty opět spojily.

„Paul a já jsme se sešli v srpnu 2012, což byl takový první pokus, jestli a jak budeme pokračovat v práci,“ říká Kessler. „Neměli jsme žádné plány. Rozhodně jsem v mozku neměl nic, co by mi říkalo, jak dál. Bylo to takové hraní muziky s tím, jestli v nás ještě něco je.“ A bylo. Deska El Pintor, pátá velká deska Interpolu. Přečtěte si naši recenzi.

Jak budou nové písničky znít naživot, to se dozvíme v sprnu v Lucerna Music Baru. Vstupenky na koncert stojí 790 Kč, na místě 950 Kč. (sli)