Video: Twin Peaks bez Lynche je jako servírka bez oblečení, říkají fanoušci

Redakce

Před několika dny svět obletěla zpráva, že americký režisér David Lynch (69) se nechce dál podílet na projektu televizní stanice Showtime, která připravuje pokračování slavného hororového seriálu Městečko Twin Peaks. Lynch to oznámil na Twitteru s tím, že televize podle něj neposkytla dost peněz na dopracování scénáře pro devět dílů nové série.

Na Lynchovo rozhodnutí samozřejmě fanoušci všude po světě reagovali. Jak? Podívejte se na tohle video, které pár reakcí zachycuje. „Obyčejní lidé“ tu říkají, jaký by Twin Peaks bez byl bez Lynche – třeba jako oko bez obočí nebo jako servírka bez šatů. Na video upozornila herečka Mädchen E. Amicková , která ve Twin Peaks hraje Shelly Johnsonovou. 

Devětašedesátiletý Lynch, který začátkem 90. let seriálem o vyšetřování záhadné vraždy vysokoškolačky Laury Palmerové nadchl diváky po celém světě, měl pokračování znovu režírovat. Na scénáři pracoval společně se spoluautorem původní série Markem Frostem. „Po roce a čtyřech měsících vyjednávání jsem skončil, protože nenabídli dost peněz, aby byl scénář takový, jaký podle mě má být. Mám rád svět Twin Peaks a přál bych si, aby se to celé bylo vyvinulo jinak,“ napsal Lynch na Twitteru.
  
Původní třicetidílný seriál, kterému předcházel pilotní film, se točil kolem zvláštního agenta FBI Dala Coopera. Ten se objeví i v pokračování a znovu jej ztvární herec Kyle MacLachlan. Seriál by měl mít premiéru v roce 2016, tedy přesně 25 let po odvysílání první série. (red)