Xindl X se v kresleném klipu ukazuje s cizinkou

Redakce

Písničkář Xindl X je tu s novým animovaným klipem k česko-slovenskému duetu Cudzinka v tvojej zemi, kterou nazpíval se slovenskou zpěvačkou Mirkou Miškechovou. Klip k písni o lásce, nedorozumění a rozchodu vytvořil Xindlův spolupracovník Ondřej Pfeiffer, samotnouskladbu najdete na desce Čecháček Made.

„Nechtěl jsem desku stavět na slavných jménech hostů, ale na spolupráci s lidmi, jejichž tvorba mě baví. Proto jsem pro společný duet oslovil právě Mirku, která sice ještě není známá, ale hned na první poslech mě velmi oslovila svým projevem. A protože mě zaujala i jako textařka, napsal jsem k písní pouze půlku textu a nechal Mirku, ať ho dopíše a doplní o ženský pohled na věc. Vznikl tak tento česko-slovenský duet o ztrátě schopnosti porozumění¨,“ říká Xindl X.

„Líbí se dvojznačnost textu – odcizení muže a ženy a obou národů. Velmi oceňuji i to, že díky tomuto duetu najednou nestojím jako písničkářka na pódiu sama, ale mám vedle sebe Ondru a další čtyři chlapíky z jeho kapely. Kdyby nebyl v kapele kytarista Lukáš, určitě bych byla nejhezčí, ale dokážu se těšit i z úspěchu a krásy jiných, takže mi to žíly netrhá,“ usmívá se Mirka. (red)

Naživo můžete dvojici vidět během podzimního divadelního Retrotour v Praze v Hybernii 11. listopadu, v Brně v Mahenově divadle 22. listopadu a v ostravském Domě kultury 23. listopadu. (red)