Z příběhu o boxerovi Rockym je muzikál! Kdy bude mít premiéru u nás?

Redakce

Muzikál Rocky na motivy kultovního filmu se Sylvesterem Stallonem vstoupí na scénu Kongresového centra Praha 3. března 2017. V hlavní roli se budou alternovat Kryštof Michal, Jan Kříž a Peter O. Pecha.

Rocky je strhující příběh outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou. Předlohou k muzikálové verzi se stal Oscarem oceněný nejlepší film roku 1976, jež odstartoval kariéru Sylvestera Stalloneho.

„Jsem nadšený, že se můj původní příběh bude odehrávat na velkém jevišti,“ prohlásil Stallone na světové premiéře muzikálu Rocky v Hamburku. „Příběh Rocky je velmi podobný mému životu – ​​začínal jsem s ničím a den co den bojoval o role a uznání. Svoje pocity jsem dal do těla boxera, aniž bych měl tušení, že miliony lidí na celém světě to prožívají stejně,“ vysvětlil herec a autor scénáře, který se díky Rockymu stal globální hvězdou.

V titulní úloze se poprvé v muzikálu představí zpěvák Kryštof Michal. „Dvacet let jsem nabídky z muzikálového prostředí odmítal. Nikdy jsem se moc necítil jako muzikálový typ a byl jsem šťastný, že mám kapelu (kdysi Support Lesbiens, dnes Portless), které to šlape. Ale takováto nabídka se odmítnout nedá… vždyť Rocky byla jedna z ikon našeho mladí! Možná na mě ta role celou dobu čekala,“ vysvětlil zpěvák, který se v mládí připravoval na kariéru vrcholového sportovce.

Inspirující příběh o odvaze a vytrvalosti umocňuje originální hudba včetně hitparádových hitů „Eye of the Tiger“, „Fight from the Heart“ a „Gonna Fly Now“, které byly nominovány na Oscara za nejlepší filmovou píseň. Velkolepou podívanou graduje vedle světelných efektů především unikátní scénografie, která v českých muzikálech dosud nebyla k vidění.

Muzikál Rocky měl světovou premiéru v hamburském Operettenhaus a sklidil pozitivní recenze. Na základě německého úspěchu byl v dubnu 2014 uveden na newyorské Broadwayi, kde získal 4 nominace na cenu Tony, z nichž jednu – za originální scénografii – vyhrál. Tři ocenění obdržel také v rámci prestižních Drama Desk  Award a Outer Critics Circle Award, na dalších 14 trofejí byl nominován.

Jan Kříž na týden vyřazen ze zkoušení muzikálu Mefisto

Video: David Gránský se dokonale převtělil do Freddieho Mercuryho

Témata: