Zkus mě rozesmát. Promiň, nejde to!

Marek-Bartos

Šestou spolupráci amerického komika Adama Sandlera a režiséra Dennise Dugana nezachránilo ani duo hvězdných hereček Jennifer Aniston a Nicole Kidman. Film Zkus mě rozesmát není vtipný ani trochu. Může za to předvídatelný scénář i profláklá jména v profláklých rolích.

Všechny gagy, vtipné scénky a vlastně i kompletní zápletka se ve Zkus mě rozesmát (další z dlouhé řady podivných „překladů“ českých distributorů) opírají o síť lží, do které Adam Sandler hned na začátku zapletl všechny hlavní postavy.

Sám tu hraje úspěšného plastického chirurga, jenž – aby získal přízeň krásné mladé blondýny (Brooklyn Decker) – přemluví svojí asistentku (Jennifer Aniston) k nepěknému podvodu. Má totiž hrát jeho ženu, která se s ním právě rozvádí. Tato zápletka je první zátrh postupně se rozjíždějícího oka a divák začíná tušit, že tohle se bez humoru neobejde.

Zkus mě rozesmát

Vězte ale, že obejde. Pokud tedy nejste zrovna fanda nejhorších sandlarovských kousků, těch klasicky záchodových a buranských, které si Sandler už nespočetněkrát ve svých filmech vyzkoušel.

Zkus mě rozesmát vlastně jen nahrává do karet těm, kteří o komediálním talentu Sandlera vždycky silně pochybovali. Ti ostatní musí přinejmenším pochybovat o jeho momentální formě. Jako by Sandler doufal, že salvy smíchu vyvolá jen jeho prostá přítomnost na plátně. To by ale nesměl působit nezúčastněně, unyle a strnule; není Jim Carrey, který si něco takového možná může dovolit.

Jennifer Aniston: úsměv, víno, to nám jdeAdam Sandler měl být ve filmu skutečným bavičským tahounem, jenže nahradit ho nezvládli ani ostatní herci; snad s výjimkou dětské herečky Bailee Madison. Díky za přirozenost!
Jennnifer AnistonNicole Kidman hrají svůj standard, ale ani jedna z nich nikdy nebyla vtipná bez zábavného scénáře. Je to však bohužel právě scénář, který se utápí v tom nejhorším klišé: oškliví lidé na plastice, zažívací problémy malého kluka nebo odpudivě nadržený bratránek.

Zachránit by snad tenhle film mohla romantická složka, ale… Nejde jen o fakt, že od začátku tušíte, kdo, s kým a proč. Můžou za to samotní hlavní představitelé, které jste v identických rolích viděli už snad stokrát.

Zkus mě rozesmát se sice snaží, ale nedaří se mu. Možná potěší sandlerovské fanoušky, snad i ti ale nakonec uznají, že Adam S. v minulosti natočil mnohem lepší a hlavně zábavnější komedie.

Zkus mě rozesmát (Just Go With It)
USA, 2011, anglická verze, české titulky
Režie: Dennis Dugan
Hrají: Jennifer Aniston, Brooklyn Decker, Adam Sandler, Nicole Kidman, Bailee Madison, Eric West, Rachel Specter, Elena Satine a další
Premiéra v ČR: 14 . dubna  2011