Florence Welch, Lily Allen a Lady Gaga favoritky Brit Awards

Redakce

Mladé zpěvačky ovládly nominace na britské hudební ceny Brit Awards. Po třech nominacích dostaly Florence and the Machine, Lily Allen, Pixie Lott i Američanka Lady Gaga. Florence And the Machine, kapela zpěvačky Florence Welch, jejíž debutové album Lungs dominuje britské hitparádě (recenzi na Kouli si přečtěte tady), byla nominována v kategoriích objev roku, zpěvačka a album roku. Lily Allen je navržena na zpěvačku roku, na nejlepší singl (The Fear) i album (It’s Not Me It’s You). Devatenáctiletá Pixie Lott může získat cenu za objev roku, nejlepší zpěvačku a singl (Mama Do).
Nadvládu dívek narušila rovněž s třemi nominacemi jen chlapecká kapela JLS, finalista soutěže X Factor před dvěma lety. JLS budou soutěžit o ocenění pro nejlepší skupinu roku s Doves, Friendly Fire, Kasabian a Muse. Cenu za celoživotní dílo dostane na Brit Awards Robbie Williams. Kromě toho je nominován na nejlepšího zpěváka,  jímž se stal v minulosti již čtyřikrát. Tentokrát mu budou konkurovat rapper Dizzee Rascal, Mika a skotští zpěváci Paolo Nutini a Calvin Harris.
Na nejlepší album jsou vedle Florence and the Machine a Allen nominováni Dizzee Rascal (Tongue n’Cheek), Kasabian (West Ryder Pauper Lunatic Asylum) a Paolo Nutini (Sunny Side Up). Nejlepší zpěvačkou by se mohly stát i Leona Lewis či Bat for Lashes, což je umělecké jméno zpěvačky Natashy Khanové. V kategorii objev roku jsou navrženi i Friendly Fire a duo La Roux. (sli)