Štítek Reklama
5. 8.2009

Oslnivý debut Florence and The Machine! Bez diktátu doby a plný radosti

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Florence Welch - Autor fotografie: Foto: www.interviewmagazine.com

Když se na přelomu roku zjevila na hudebním nebi formace Florence And The Machine, působila přinejmenším jako přízrak. Takový, který si dělá, co chce, pěkně po svém. Hudbu tvoří i nadále bez jakéhokoli diktátu doby a s neposedným debutovým albem Lungs jasně potvrdila pozici jednoho z objevů letošního roku.

Desku Lungs (Plíce) éterické a přitom svérázné zpěvačky a skladatelky Florence Welch a její kapely Florence And The Machine můžete vnímat několika způsoby. Nejlépe si ji ale vyložíte tak, že volně a zhluboka dýchat čerstvý vzduch znamená nejvíc. Působí tak trochu jako nezadržitelné a živelné hippie. Hlavně v rozverně barevných videoklipech.

Vedle Florence and The Machine je Lady GaGa jen přiblblá popová marketingová loutka
Syrové kytary prvního singlu Girl With One Eye lákají na čistotu tónů, rockový nádech a zajímavý hlasový projev Florence Welch. Druhý singl Dog Days Are Over už uhranul i redaktory magazínu Pitchfork, kteří Florence posadili vedle Lady GaGa, Little BootsLa Roux na post jednoho z největších hudebních objevů roku 2009. Na žebříčku popularity ji sice dávno a dalece překročila blonďatá disco diva Lady GaGa, ale originalitou a hudebně má navrch Florence.

Podívejte se na singl Dog Days Are Over, který oslnil kritiky

Magický a živelný soul umně promíchaný s indie a etno
Když  Florence And The Machine oznámili vydání debutu, mnoho hudebních fandů začalo nadšeně odškrtávat dny v kalendáři. První singly přinesly střípky skvělé desky, která se sice mohla, ale také nemusela povést. Florence a její spolupracovníci dostáli prvnímu dojmu a neposunuli nastavenou laťku ani o píď. Z Lungs se tak stala deska, který vybočuje z veškerých pravidel soudobé hudební scény - nenechává si nic diktovat. Po vzoru divokých, nezávislých žen, jako je PJ Harvey, natočila Florence živelnou desku plnou snů a pocitů. Takovou, ze které sálá pozitivní energie a silné  soulové melodie, protkané indie a etno hudbou. Éterický zjev Florence Welch se mísí se sebejistým a silným zpěvem. Prostě rozmanitost sama, což potvrzuje hlavně současný singl Rabbits Heart (Raise It Up).

Podívejte se na nový singl Rabbit Heart (Raise It Up)

Prostor dostal i pop a etno bubny
Na desce najdete i popovější songy, na které by se dalo tančit někde v klubu, třeba HowlHurricane Drunk. I takovou hudba, jak je vidno, lze dělat chytře, s důvtipem - tak, aby do konceptu Lungs skvěle zapadla a neuštědřila jinak perfektní desce diskotékový monokl. Cosmic Love zase vyvolávají pocit, že jste se právě ocitli uprostřed velkého opusu oslavujícího domorodé kmeny – vévodí mu takřka bubenická show a oslavný zpěv.
Album Lungs je skvost v současné hudební produkci, který by rozhodně neměl zůstat bez povšimnutí. Britskou hitparádu alb dobyl výstupem až na druhé místo. U tak alternativní a nemainstreamové záležitosti je to obdivuhodný úspěch. Však už si Florence and The Machine zahráli na slavném festivalu v Glastonbury.

Florence and The Machine – Lungs
Vydalo:
Island Records
Stopáž: 49:40
Skladby: Dog Days Are Over, Rabbit Heart (Raise It Up), I'm Not Calling You a Liar, Howl, Kiss with a Fist, Girl with One Eye, Drumming Song, Between Two Lungs, Cosmic Love, My Boy Builds Coffins, Hurricane Drunk, Blinding, You've Got The Love, Falling

Fotogalerie

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama