Stingův koncert se blíží, v O2 areně zahraje 25. června

Redakce

V pražské O2 areně vystoupí 25. června 2012 britský zpěvák a skladatel Sting. V rámci oslav 25. výročí sólové kariéry tam  fanouškům nabídne své největší hity.

Sting se v Praze veřejnosti představil naposledy v únoru v Kongresovém centru, koncert byl ale beznadějně vyprodán už začátkem prosince 2011.

"Na základě velkého fanouškovského zájmu se Sting rozhodl letos navštívit Prahu ještě jednou – komorní prostory Kongresového centra tentokrát vystřídá O2 arena," oznámila pořádající agentura Live Nation.

Vstupenky v ceně od 1090 do 1790 Kč budou v předprodeji od pátku 17. února. Internetové rezervace se spustí o den později.

Sting, rodák z britského Newcastlu, se v roce 1977 se přestěhoval do Londýna a spolu se Stewartem Copelandem a Andy Summersem založil skupinu Police. Společně vydali pět alb, získali šest cen Grammy a v roce 2003 byli uvedeni do Rock and Rollové síně slávy.

Od roku 1985 vydal Sting třináct sólových alb, naposledy pak titul Sting: 25 Years, který vyšel 26. září 2011. Tato kolekce zachycuje poprvé v historii jak největší hity, tak i rarity ze Stingovy dlouholeté sólové kariéry. V rámci oslav je k dispozici i nedávno vydaná iPad aplikace Sting 25 – jako první svého druhu přináší vzácné fotografie, rozhovory a více než čtyři hodiny video obsahu. (sli)