Štítek Reklama
5. 1.2011

Gorillaz se v Arizoně setkali s mimozemšťany. Zní to skvěle

  • Článek
Více článků jako tento
Motiv detailu novinky

Také jste si letos lámali hlavu nad tím, co dát svým blízkým pod stromek? Určitě jste ale věděli, že by to mělo být něco milého, originálního a zábavného. Přesně to, co fanouškům nadělily kreslené postavičky Gorillaz. Zbrusu nové album The Fall nahrál frontman Damon Albarn na nový iPad při turné po Americe, pod dárkovým papírem se tedy schovává jakýsi pestrobarevný zápisník z cest. Bonus – zadarmo.

Rok 2010 byl pro Gorillaz velmi úspěšný. Na hudební scéně řádili se svým popovým albem Plastic Beach (na Kouli: Gorillaz pořádají hvězdnou plážovou party. Stavte se na drink), line-up rozšířili o legendy typu Lou Reed nebo Bobby Womack a po odřeknutí U2 se stali nečekanými headlinery britského festivalu Glastonbury. "Vánoční“ deska The Fall je ovšem nejen stylový dárek, ale podle slov samotných členů skupiny také poslední album Gorillaz ve stávajícím obsazení.

Gorily na cestách
S Tha Fall Zapomeňte na Plastic Beach a její orchestrální aranže se spoustou vokálů, tohle je elektronický experiment, ve kterém hlas rozhodně nemá hlavní slovo. Většina z patnácti písniček je nasáklá minimalistickými beaty a všemi možnými elektronickými efekty, které jen lze použitím aplikací nainstalovaných v iPadu vytvořit. Celé album zní tak trochu neučesaně a nedodělaně, ale to prý šéf  Gorillaz Damon Albarn zamýšlel. Dárek, který zabalil na web, tak má podobu sbírky autentických zážitků z gorilího výletu po Americe.

Poslechněte si Phoner to Arizona


Hned úvodní Phoner to Arizona zní jako zvukový záznam setkání s mimozemskou civilizací kdesi ve vyprahlé arizonské poušti. Následující Revolving Doors (poslechněte si) je díky rafinované melodice zkombinované s uklidňující mexickou atmosférou jednou z nejpovedenějších skladeb na desce. Chcete-li se vydat na procházku potemnělými ulicemi New Yorku, zvolte posmutnělou skladbu Shy Town (poslechněte si). Bobby in Phoenix je osobní zpovědí Bobbyho Womacka, který se za doprovodu akustické kytary pohupuje v houpacím křesle a pokuřuje doutník (poslechněte si).
Podobný příběh byste našli téměř ke každé skladbě, jen přivřete oči a představujte si, co všechno vás může v Americe potkat.

Pokud je album The Fall opravdu to poslední, co nám Gorillaz v aktuální sestavě nabídli, rozhodně se loučí v dobrém, originálním a zábavném. Ostatně jako vždycky.

Gorillaz - The Fall
Deska k poslechu: Tady
Vydavatelství: Gorillaz
Celkový čas: 43:50
Seznam skladeb: Phoner to Arizona, Revolving Doors, Hillbilly Man, Detroit, Shy-town, Little PinkPlastic Bags, The Joplin Spider, The Parish Of Space Dust, The Snake In Dallas, Amarillo, The Speak It Mountains, Aspen Forest, Bobby In Phoenix, California & the Slipping Of the Sun, Seattle Yodel

Mohlo by tě také zajímat

  • Článek
YouRadio

Začni poslouchat, co tě baví

iStyle
Štítek Reklama