10 květnových novinek od holek, které dělají rap

lenkakomrskova

Je tu další měsíc a s ním i 10 nových tracků v ženském hip hopu. Oldschool vibem pohladí Lil Mama, první příčky hitparád vyburcují Iggy Azalea s Britney Spears, špinavý jih precizně reprezentuje Gangsta Boo a své předvedou i nováčci na scéně Chella H, Nessasary nebo stoupající hvězda Dej Loaf. A protože se léto blíží, Raven Sorvino a Rich White Ladies vás připraví na party atmosféru s vůní mořského vzduchu!

Britney Spears feat. Iggy Azalea – Pretty Girls

Dvě ikony – Iggy Azalea a Britney Spears – spojily své síly a výsledkem je track Pretty Girls (o písničce jsme psali zde). Iggy ve svém žánru kraluje a s jejími popovými refrény bylo jen otázkou času, kdy vznikne spojení takového formátu. Užijte si zatím audio, na videoklip ale zřejmě nebudeme dlouho čekat.

Lil Mama – Sausage

Nabitý oldschoolový beat novince Lil Mamy sedí jako ulitý. Raperku jste mohli vidět v biografickém snímku o triu TLC CrazySexyCool: The TLC Story, kde si zahrála roli Lisy „Left Eye“ Lopes, která tragicky zemřela při autonehodě v roce 2002. Připomeňte si, jaký hip hop býval v songu Sausage.

Chella H – The Go Off

Novodobý zvuk pro změnu přináší Chella H, a protože není žádná minimalistka, můžete k tracku The Go Off zhlédnout rovnou video. Rodačka z Chicaga se netají se tím, že si prošla životem na ulici, postavila se na vlastní nohy a momentálně se soustředí na svůj mixtape No Filter s červnovým datem vydání.

Katie Got Bandz – Lil Bitch Pt. 2/ Intro

Hned dvě věci od rovněž chicagské MC, Katie Got Bandz, můžete slyšet ve videoklipu Lil Bitch Pt. 2/Intro, jenž natočil Rayy Moneyyy. Ve Windy City, jak se Chicagu přezdívá, se s raperkami roztrhl pytel. Kromě posledních dvou zmíněných z něj pochází i Tink nebo Sasha Go Hard, jež znáte z minulých výběrů (Tink v dubnové selekci).

 

Nessasary – Nothing Yet Ness

Je načase objevit další nové jméno ve světě holčičího hip hopu. Velmi přesvědčivě zní raperka Nessasary v černobílém vizuálu k pecce Nothing Yet Ness. Uvidíte v něm jen ji samotnou, a tak vás při tvoření názoru nebude nic vyrušovat. Instrumenál má na svědomí Beatman Radio, klip zase Hdtay Films.

 

The Game feat. Dej Loaf – Ryda

Detroitskou rodačku Dej Loaf si rozhodně zapamatujte. Po kolaboracích s Drakem, Nicki Minaj, Lil Waynem nebo Eminemem přináší pecku Ryde, na níž hostuje The Gameovi. Letos se očekává debutové album na Columbia Records a hudebnice je nominovaná do Freshman Class roku 2015. Anketu vyhlašuje americký hiphopový magazín XXL.

 

Gangsta Boo – Can I Get Paid (Pt. II)

Memphiská královna Gangsta Boo, známá z dřívějšího uskupení Three 6 Mafia, vydala po hitu Can I Get Paid pokračovaní – a vzniklo Can I Get Paid Pt. IIBeatKingem na hudebním podkladu. Jestli vás Gangsta Boo zaujala, určitě si sežeňte loňské EP Witch, jež nahrála společně s neméně striktní dirty south MC La Chat.

 

C. Carter – West

Do losangeleského Comptonu vás vezme C. Carter, která neskromně říká, že její hudbu hip hop potřebuje. Souhlasíte? Po poslechu tracku West, za nímž stojí producent Lex Luger, budete mít jasněji. C. Carter aktuálně pracuje na EP i albu najednou, snad tedy brzy uslyšíme další věci.

 

Rich White Ladies – No Bad Vibez

Aby nechyběla trocha nejistoty ve stylu „co si myslet o tomhle?“, přidáváme novinku dvojice holek s názvem Rich White Ladies. Výrazný make-up, neonové barvy a molo u moře dokreslují atmosféru pomalejšího beatu písně No Bad Vibez. Co říkáte, ano, nebo ne?

 

Raven Sorvino – Weekend

A abychom v dobré náladě zůstali i na závěr, poslední track dnešního výběru padl na Texasanku Raven Sorvino, která by vám měla od minule zůstat v paměti. Letní nálada, západ slunce nad oceánem, skupina přátel a party, to je song Weekend.

Témata:,