10 věcí, které MUSÍTE udělat, než se definitivně usadíte

Pavla Gabrhelíková

Než začnete plodit děti, kupovat domy a sázet stromy, udělejte těchto deset věcí. V opačném případě by vás to jednou mohlo mrzet. Anebo už bude pozdě a vy si to stejně neužijete tak, jako jste mohli kdysi.

  1. Jet na roadtrip. Žádné plány, žádná očekávání. Prostě sednout do auta s plnou nádraží a čekat, kam vás cesta zavede.
  2. Jít na rande naslepo. Ať to dopadne jakkoliv, určitě to bude zážitek.
  3. Jít stanovat. Ale máme na mysli opravdové stanování. Takže v divočině a jen se stanem a spacákem – žádný kemp s elektřinou a sprchou!
  4. Žít osamotě. Jestli se potácíte ze vztahu do vztahu, stejně přijde okamžik, kdy se budete muset naučit žít sami se sebou. Udělejte to raději rovnou.
  5. Udělat to, čeho se bojíte. Nebo to, o čem jste prohlásili, že to nikdy neuděláte. Krok mimo komfortní zónu vám dodá pocit, že jste opravdu naživu.
  6. Naučit se vařit. Stačí třeba tři jídla. Přijdou chvíle, kdy se o sebe člověk musí umět postarat. Nebo se před někým blýsknout.
  7. Zůstat vzhůru celou noc a pak jít hned do práce. Ano, je to příšerné. A ano, je to velmi špatný nápad. Ale dokud to nezažijete, do smrti vás bude zajímat, jaké to je.
  8. Naučit se mít rád. Nechtějte po nikom, aby vás miloval, když to neumíte ani vy sami. Smiřte se s tím, jak vypadáte a se svými přednostmi i nedostatky. Bude vám lépe.
  9. Dát výpověď. Máme tím na mysli z práce, která vás nebaví. Jestli se za sebe nedokážete postavit a chovat se ke svému času strávenému prací zodpovědně, máte se ještě hodně co učit.
  10. Být dobrovolníkem nebo pomoct bezdomovci. Dopřejte si ten skvělý pocit někomu pomoct! Navíc vám dojde, jak šťastný máte život.