Kdo letos vydá první desku? Adam Mišík, Lenny nebo Atmo Music

josefmartinek

Na rok 2014 chystá své první desky řada zajímavých mladých zpěváků a zpěvaček. Sesumírovali jsme pět nejočekávanějších alb, a co že mají jejich autoři společné? Stačili už zabodovat jedním nebo více singly.

Voxel

Voxel (21) kdysi zkoušel štěstí v SuperStar, jenže neprošel přes porotu. A tak to zkusil sám. Před dvěma lety začínal jako floutek s písničkou V síti s textem od Xindla X, ve které tvrdil, že viděl prsa všech hereček v České republice. Od té doby naštěstí povyrostl a dnes ho můžeme vidět spíš s kytarou na krku a optimismem v žilách. Jako vzory uvádí Tomáše Kluse nebo Jasona Mraze a loňský singl Trip ukazuje, že písničkářství mu sluší. Debutové desky bychom se měli dočkat na jaře.

 

Lenny

Když se jmenujete Lenka Filipová, mohlo by se zdát, že všechno bude jednoduché. Dvacetiletá Lenny (rozhovor) s výrazným chraplákem by se však nejspíš prosadila i bez jména své matky – její silný hlas, skladatelský talent i přirozená muzikálnost jsou totiž komoditamu na tuzemském trhu docela vzácnými. V rádiích na sebe Lenny upozornila úderným hitem All My Love, její nejsilnější zbraní jsou však křehké klavírní balady. Po dvou EP, které vyšly v rozmezí několika měsíců, by se během roku 2014 měla objevit i plnohodnotná první deska.

 

ATMO Music

Liberecký rap se pomalu, ale jistě stává na domácí scéně samostatnou odnoží – kdo by neznal kapelu BPM, z níž se postupně vylouply sólové kariéry Lipa a Paulieho Garanda? ATMO Music jdou trochu v jejich stopách – duo ve složení rapper Beef a producent ODD připravovalo zhruba dva roky albovou prvotinu, kterou chce fanouškům představit letos. Promo desce obstaraly singly Fáma a Andělé, zejména druhý v pořadí můžeme stále častěji slýchat v rádiu.

 

Kateřina Marie Tichá

Dobrých písničkářek na české scéně není moc, tak proč nedat šanci mladičké Kateřině Marii Tiché. Andělsky vypadající zpěvačka chystá svůj debut pod vedením producenta Martina Ledviny, který už pomohl Anetě Langerové, Marku Ztracenému nebo Debbi. Baví ji hlavně folk, jak dokázala například spoluprací s kapelouJelen. Slyšet jsme ji mohli i v Lipově hitu Do města přišla zima.

Adam Mišík

Končíme zase u potomků slavných. Kromě Lenny jsme do našeho výběru zařadili ještě jednoho majitele známého příjmení. Je jím syn muzikanta Vladimíra Mišíka, teprve šestnáctiletý Adam. Nejmladší z námi vybraných debutantů kráčí svou tvorbou ve stopách osvědčeného trendu sladkých hochů, vždyť jeho první singl Tvoje světy jako by vypadl z produkce britských One Direction. Také jeho první nahrávka je plánována na rok 2014.

 

Témata: