Lascivní divoženka Kesha v Praze: 5 důvodů, proč se na ni jít podívat

josefmartinek

Uprostřed prázdnin a v době letních festivalů přijede na svůj historicky první český koncert zpěvačka Ke$ha, která je v popovém světě více než svými deskami známá provokacemi a vulgárním vystupováním. Proč se jít na tuhle lascivní divoženku 18. července do SaSaZu podívat? Máme pět důvodů.

Extravagence a (legrační) vulgarismy

Ke$ha je pověstná kontroverzními výroky, ve kterých se to hemží vulgarismy. Když rodačka z Los Angeles v jednom rozhovoru prozradila, že za přispění matky napsala píseň o vlastní vagíně, pohoršoval se nad tím kdekdo. Jenže když před kamerami MTV v televizní reality show Ke$ha: My Crazy Beautiful Life (Můj bláznivý krásný život) ochutnala vzorek vlastní moči, obličeje se znechucením zkřivily i těm nejsilnějším povahám. To děvče má ale žaludek! Co asi ochutná v Praze?

http://www.youtube.com/watch?v=hyYdkwVcMck

Zdařilá deska Warrior

O Ke$he se často mluví jako o pseudozpěvačce, kritici jí vyčítají, že vlastně zpívat neumí a celou kariéru založila na image zlobivé holky. O to větší překvapení způsobila minulý rok její druhá studiová deska Warrior (recenze), která se dočkala vesměs kladných recenzí. Kolekce relativně vkusných popových skladeb v čele s hitem Die Young nebo aktuálním singlem Crazy Kids zavřela některým škarohlídům pusu. V SaSaZu by se tak kromě předhlídky extravagence mohlo i kvalitně zpívat.

Poslechněte si Keshu v Youradiu

Hity, hity, hity

Ačkoliv šestadvacetiletá zpěvačka prozatím vydala jen dvě studiová alba, v jejím repertoáru najdete poměrně dost hitů. Hned devět singlů (počítáme-li i dvě hostování) se umístilo v první desítce americké hitparády magazínu Billboard, přičemž tři z nich – Right Round (feat. Flo Rida), Tik Tok a We R Who We R – to dotáhly až na samotný vrchol. V porovnání s některými úspěšnými kolegyněmi v čele s Rihannou nebo Katy Perry má sice Ke$ha ještě stále co dohánět, i tak ale na pražském koncertě nebude o známé chytlavé melodie nouze.

http://www.youtube.com/watch?v=iP6XpLQM2Cs

Mista a Raego

Hlavní hvězdou večera sice bude excentrická Američanka, ale na své si přijdou i fanoušci české a slovenské popové scény. Jako předskokané totiž byli vybráni sladký rapper Raego a slovenská hvězda tanečních parketů Mista. Prvně jmenovaný láme na serveru YouTube rekordy ve sledovanosti, jeho hit Ty a já nasbíral už přes 6 milionů zhlédnutí, což je na české poměry pozoruhodné číslo. Zpěvačka Mista zase úspěšně prošla s několika hity českým i slovenským rádiovým éterem.

http://www.youtube.com/watch?v=ga28iq1rDmI

Show, kterou jste neviděli: Jako když se obsah žaludku dere ven

Že na velkolepou podívanou lákají všichni organizátoři velkých akcí? Máte pravdu. Nicméně u Ke$hy to zřejmě velkolepé opravdu bude. Kromě divoké show plné tanečníků, kostýmů a světelených efektů totiž bude k vidění (a hlavně ke slyšení) ojedinělý hlasový projev zpěvačky, často přirovnávaný k procesu, při kterém je obsah žaludku vyměšován ústním otvorem ven.

Témata: