10 činností, které můžete dělat na Štědrý den

Eva Vogelová

Štědrý den je těsně před námi. Kromě toho, že si se svými blízkými vyměníte dárky, nevíte, co budete dělat? Máme pro vás hned několik tipů, jak si užít tento kouzelný čas naplno.

  • Dejte si filmový maraton. Během roku jste pravděpodobně neměli na něco takového moc času. Štědrý den se na to perfektně hodí. Můžete si zopakovat trilogii Pána prstenů a Hobita. Návrat do dětství s čarodějem Harrym by také nebyl k zahození nebo se jednoduše koukněte na filmy, které jste letos zanedbali. Pokud je všechny na Štědrý den nestihnete, nezapomeňte, že na to máte další dva svátky.
  • Navštivte kluziště. Pořiďte si brusle a vyrazte na nejbližší kluziště v okolí. Vezměte s sebou své nejbližší, užijete si spolu spoustu zábavy. Přinejhorším si domů odnesete několik modřin, které za pár dní už ani neucítíte.
  • Užijte si sex. Pokud budete trávit Štědrý den se svým protějškem, zabavte se sexem. Připadá vám to nevhodné? K tomu není důvod. Vánoce byste měli strávit s tím, koho máte rádi, a během nich byste měli vykonávat činnosti, ze kterých máte radost. Samy vás k tomu vyloženě vybízí. Neváhejte a skočte na to!
  • Vyrobte si vánoční dekorace. Když nemáte, co o Štědrém dni dělat, najděte si nějaký návod, jak vytvořit jednoduché a hezké věci, které vám ozdobí byt. Pokud už pokoje nazdobené máte, vůbec to nevadí, další do sbírky se vždycky hodí.
  • Upečte si něco dobrého. Nezáleží na tom, že několik perníčků už máte. Pokud vás pečení baví, vyzkoušejte něco úplně nového. Když se vám to nepovede, vůbec to nevadí, jde jen o to, abyste se dobře bavili.
  • Navštivte staré lidi v domovech důchodců nebo hospicích. Pokud nemáte na Štědrý den jiné plány, bylo to by od vás vážně šlechetné. O některé staříky se vlastní rodina nezajímá nebo už ji nemají. Nepochybně je potěší každá návštěva odjinud s malým dárečkem. Rozsvítí se jim oči stejně jako malým dětem, které uvidí pod stromkem zabalené dárky. A to za to stojí.
  • Poslouchejte muziku. Koledy tradičně v období Vánoc poslouchá spousta lidí. Vy nemusíte dělat totéž. Jednoduše si zapněte svoji oblíbenou hudbu a zesilte si ji na plné pecky. Pokud máte citlivé sousedy, raději použijte sluchátka, přece jen byste mohli dostat vynadáno. Zatančit si k tomu ale rozhodně můžete.
  • Líbejte se pod jmelím. Pokud zrovna nemáte protějšek, najděte si někoho, s kým se tam políbíte. Může to být jen váš kamarád.
  • Zajděte se podívat na vánoční trhy. Malé stánky s různými punči, svařáky, trdelníky, sýry a dalšími dobrotami vám jistě ukrátí dlouhou chvíli o Štědrém dni. Můžete tam taky pořídit ještě nějaké drobné dárky pod stromeček pro své blízké. Tím zabijete dvě mouchy jednou ranou.
  • Nemusíte dělat vůbec nic. Konečně je před vámi den, během kterého se můžete na všechno vykašlat. Lehnete si na kanape, budete se dívat z okna a klidně i spát. Nezapomeňte z hlavy vypustit všechny starosti, které tam během roku nosíte. Na ně bude dost času po Vánocích.