10 důvodů, proč se lépe baví fanoušci Harryho Pottera než zastánci mudlů

Lucie Bryndová

Přiznejte se! Komu jste fandili při čtení knih J. K. Rowling nebo při sledování dobrodružných filmů o mladém kouzelníkovi Harry Potterovi? Byl to Harry, sirotek, kterému jeho mudlovští příbuzní rozhodně nic nedarovali, a jeho přátelé, nebo mudlové, kteří proti kouzlení čarodějů nesvedli zhola nic? Pokud patříte mezi fanoušky té první skupiny, pak vás určitě potěší následující řádky.

  1. Fanoušci HP se nebojí vyjádřit lásku ke každé maličkosti, která k Harrymu patří. Ať už jsou to třeba jen úvodní titulky k filmu, které mají jistou míru magičnosti stejně jako filmy samotné.
  2. Mají speciální Harry Potter víkend. V podstatě každý si může udělat svůj vlastní HP víkend, klidně i týden, záleží na vás, kolik máte času. Filmy o HP jsou nadčasové a jedinečné, takže se zarytým fanouškům samozřejmě nikdy neomrzí.
  3. Nebojí se dát všem jasně najevo, jak moc milují některou z fiktivních postav. Zamilovat se dohlavních hrdinů nebo kterékoli vedlejší postavy není nic těžkého. Každá má v sobě něco magického, a to i v reálném životě.
  4. Vánoční a vlastně jakákoli výzdoba u příležitosti nějakých svátků nese jasnou zprávu – milují Harryho Pottera. Dát světu najevo, že jste fanda HP, čtením knih nebo sledováním filmů samozřejmě nestačí. Abyste ukázali, jak opravdu moc HP milujete, můžete si při nejbližší příležitosti vytvořit třeba nějakou parádní HP dekoraci.
  5. Všechny hry, které mají co do činění s alkoholem, jsou prostě tak trochu magické. To má asi každá hra s alkoholem, ale pokud jste navíc všichni zarytí bradavičtí fandové, pak si můžete pod tím, co pijete, představit opravdu cokoli. A nejen to, samotná hra může třeba trochu připomínat Famfrpál, kdo ví.
  6. Mají GIF pro snad každou příležitost. Gify jsou opravdu populární, ale není snad víc gifů než s HP tématikou. No schválně, zkuste si to sami na sociálních sítích
  7. Rádi se ponoří do duší svých oblíbených postav. Analyzují je dokola a pořád nacházejí nové roviny.
  8. Rádi se spojují se všemi dalšími fanoušky napříč internetem. Je úplně jedno, jestli jste z České republiky, Kanady nebo třeba Indie. Internet je globální, a tak pomáhá spojit všechny HP maniaky dohromady.
  9. Knihy o HP a všechny filmy jsou schopni sledovat až do skonání. Filmy ani knihy o HP se neomrzí, a tak není nic zvláštního na tom, když vidíte své přátele, jak čtou dlouho do noci nebo jak sledují několik filmů HP po sobě. Konec konců, jste na tom jinak?
  10. Dovedou aplikovat smyšlená slova ze světa HP do běžného života. Alohomora!