10 nejděsivějších her, které můžete hrát sami nebo s kamarády. Některé dokonce dovedly lidi k sebevraždám!

Pavla Gabrhelíková

Láká vás tajemno a věříte, že je něco mezi nebem a zemí? Nebo naopak nevěříte ničemu a chcete dokázat, že jsou to výmysly? Ať je to, jak chce, zkraťte si dlouhé letní večery hraním některé z těchto děsivých her.

  1. Krvavá Mary. Běžte do koupelny. Zapalte svíčku a postavte se před zrcadlo. Zavřete oči, třikrát se otočte a třikrát zopakujte Bloody Mary. Pak otevřete oči a koukněte do zrcadla. Podle městské legendy by se vám v zrcadle měla zjevit Krvavá Mary, někdy dokonce vyvolávačům poškrábe ruce, nohy nebo záda, v horších případech se na dotyčného přilepí a pronásleduje ho při každém pohledu do zrcadla.
  2. Sara Sarita. Posaďte se s kamarádem na podlahu naproti sobě. Pak oba řekněte: „Sara Sarita, můžeme si s tebou zahrát?“ Vyhoďte do vzduchu minci. Panna znamená odpověd ano, orel je pro ne. Nemůžete pokračovat, dokud oba najednou nehodíte pannu. Až se tak stane, zeptejte se Sara Sarita na cokoliv. Když dostanete odpověď na všechny otázky, zeptejte se, jestli můžete ze hry odejít a pak zase házejte, dokud nedostanete odpověď ano.
  3. Mrtvý muži, mrtvý muži, vezmi mě k sobě do hrobu. Vy nebo váš kamarád si sedněte na zem, ten druhý si stoupne za něj. Stojící osoba řekne sedícímu, aby počítal v duchu do desíti a až bude hotov, aby zakýval. Pak bude znovu počítat do pěti, do sedmi a pak do tří. Až kývne, že má napočítáno do tří, stojící mu třikrát luskne prsty u ucha. Pak mu řekne, aby pořád dokola opakoval: „Mrtvý muži, mrtvý muži, vezmi mě s sebou do hrobu!“ Zanedlouho se mu začnou samy od sebe zvedat ruce, jako by je podával mrtvému!
  4. Baby Blue. Jděte do koupelny a zavřete za sebou dveře. Zhasněte. Dejte ruce tak, jako byste v nich drželi miminko. Koukejte se do zrcadla a třináckrát zopakujte „Baby Blue“. Postupně byste měli začít cítit v náručí tíhu. Stává se, že někdy musíte dítě rychle zahodit, protože se před vámi v zrcadle objeví žena, která křičí, abyste jí ho vrátili. Ta vás může dokonce poškrábat, pokud jí ho nevrátíte dost rychle.
  5. Tsuji-Ura. V Japonsku tato hra vedla k velké vlně sebevražd. Vezměte si hřeben (ne kartáč, ale obyčejný, jednořadý hřeben). Pak si přikryjte obličej, vezměte si do ruky hřeben a třikrát po něm přejeďte prstem (jako ve videu níže). Potom třikrát zopakujte: „Tsuji-ura, tsuji-ura, dej mi pravdivou odpověď!“ Pak jděte na křižovatku. Už bez hřebenu a pokrývky obličeje. Tam čekejte, dokud se k vám někdo nezačne přibližovat. Pokud nikdo nepřijde nebo potkáte někoho, koho znáte, hra končí. V případě, že k vám přistupuje cizinec, zakryjte si dlaněmi oči a zeptejte se ho, jaký je váš osud. Pokud odmítne odpovědět, nechte ho odejít, odkryjte si tvář a počkejte na někoho dalšího, dokud vám nějaký cizinec nedá odpověď. Cokoliv řekne, je váš osud.
  6. Candy man. Opět budete stát před zrcadlem a opakovat slovíčka. Tentokrát stačí říct pětkrát Candy man. Pak by se měl objevit a zabít vás hákem.
  7. Piková královna. Jděte v noci do koupelny a namalujte na zrcadlo červenou rtěnkou několik hvězd. Pak zavřete oči a řekněte: „Piková královno, přijď za mnou!“ Potom oči otevřete. Pokud královnu vidíte, je to v pořádu. Pokud ne, rychle řekněte: „Piková královno, jdi pryč!“ Schovala se totiž někde ve vaší koupelně a chystá se vás zabít.
  8. Ďábelská tvář. Tato hra vznikla ve Španělsku. Můžete ji hrát sami nebo ve více lidech. Před odbitím půlnoci se zavřete v koupelně. Postavte se před zrcadlo, zakryjte si oči a čekejte na půlnoc. Pak otevřete oči. V zrcadle uvidíte tvář samotného ďábla!
  9. Červená kniha. Můžete hrát sami i ve skupince lidí. Pokud je vás víc, posaďte se do kruhu. Uprostřed zapalte červenou svíčku. Potřebujete jakoukoliv knihu (bez obrázků) v červených, tvrdých deskách. Položte dlaň na knihu a nahlas se zeptejte: „Červená kniho, můžu ti položit otázku?“ Pak ji se zavřenýma očima otevřete a ukažte prstem na stránku. Pokud je odpověď negativní nebo nedává smysl, dělejte to tak dlouho, dokud nedostanete pozitivní odpověď. Tohle musí udělat všichni. V druhém kole opět položte na přebal knížky dlaň, zavřete oči a nahlas se zeptejte na to, co vás zajímá. Opět poslepu nalistujte stránku a ukažte do ní prstem. To je vaše odpověď. Pak se musíte knihy zeptat, jestli smíte hru ukončit. Dokud všem neodpoví, že ano, nemůžete skončit.
  10. Sand man. Tahle hra je pro skupinky. Jeden z vás si lehne břichem na podlahu. Ostatní si kolem něj sednou do kruhu. Jeden z vás bude médium a začne vyprávět příběh o tom uprostřed, kterého někdo zabil, a pak celé jeho tělo naplnil pískem. Ostatní si začnou lehce třít ruce a nohy a mluví o tom, jak je jejich tělo plné písku. Až skončí, osoba uprostřed vstane a bude mít pocit, že její tělo tvoří jenom písek!