4 důvody toho, proč se vám kočka neustále plete pod nohy

Paga

Jdete po bytě a najednou se k vám přiřítí ta vaše chlupatá nádhera a začne se vám plést pod nohy. To snad musí dělat naschvál, říkáte si. A máte pravdu. Jenže proč to dělá?

  1. Vzrušení. Vaše kočka si možná říká, že je čas na svačinku. Proto když vstanete a jdete směrem k misce, začne se vám plést pod nohy, protože je rozrušená. Takhle se pletla jako kotě pod nohama i mamince, když potřebovala nakrmit.
  2. Dej mi, co chci! Kočky taky vědí, že je máte rádi a nechcete je zašlápnout, proto když vám vstoupí do cesty, zastavíte a ona tím dosáhne svého. Pak na váš bude řvát, abyste ji nakrmili, nebo se vám bude otírat o nohy, abyste ji mazlili. Vědci taky zjistili, že to dělá 86 % vrcholně panovačných koček. Takže jestli vaše kočka chce, abyste o ni zakopli a rozbili si nos jenom proto, že chce pohladit, máte doma pěkně panovačnou potvoru!
  3. Obejmutí. Kočka vám tak taky může dávat najevo, že vás má ráda. V kočičí řeči se otírání o jiného druha považuje za projev lásky. Jestli to dělá někomu, kdo je u vás na návštěvě, je to její favorit.
  4. Pozor, já jsem tu taky! Je taky možné, že má vaše kočka pocit, že jí nevěnujete dostatek pozornosti. Proto se vám začne plést pod nohy, zrovna když vaříte nebo uklízíte. Je to jako by chtěla říct: „Hej! Otroku! Jsem tu taky a dlouho sis mě nevšímal!“ Vaše kočka ale neumí mluvit, takže vám to musí dát najevo takhle. Každopádně je to jen další důkaz, že vás miluje.