4 romantické destinace, které byste měli navštívit na Valentýna

Eva Vogelová

Svátek zamilovaných Valentýn se blíží. Rádi byste si ho se svým protějškem náramně užili? Máme pro vás několik tipů, kam byste se společně mohli podívat.

  1. Paříž

Paříž je velký kýč, jde však o jedno z nejnavštěvovanějších měst světa. Romantickou atmosféru mu nemůžete odepřít, i když se v něm hemží hromada lidí. Na Eiffelovu věž se chce dostat snad každý. Pro romantiky jde o nezbytnou návštěvu. Z úplného vrcholu uvidíte velkou část Paříže. Pokud nemáte rádi davy lidí a dlouhé čekání ve frontě, navštivte Eiffelovu věž večer. Na svém romantickém výletu byste rozhodně taky neměli vynechat baziliku Sacré-Cœur, která se nachází na kopci Montmartre. Stejnojmenná historická čtvrť je patrně jedno z nejkouzelnějších oblastí v Paříži.

  1. Bora Bora

Ostrov Bora Bora je snem spousty lidí. Valentýn by byl na takovém ostrově opravdu skvostný. Nachází se v Tichém oceánu, je součástí souostroví Francouzské Polynésie. U ostrova Bora Bora samozřejmě najdete křišťálově čistou vodu. Bohatí lidé se často ubytovávají v luxusních bungalovech, které jsou postaveny přímo ve vodě. Spousta návštěvníků se tu potápí, podvodní svět kousek dál od břehu je tu velmi bohatý. Ve vodě se můžete setkat s rejnoky, želvami i žraloky. Pochopitelně jde o poměrně drahou destinaci, do které se nemůže vydat každý, ale stojí za to za tuhle dovolenou utratit úspory.

  1. Amsterdam

Amsterdam je kouzelné město. Historické centrum tvoří pět hlavních kanálů, které jsou obklopeny domy převážně z 16. až 17. století. Romantickou atmosféru tu najdete celoročně. Na Valentýna se můžete se svým protějškem projet lodí městskými kanály. Ačkoliv je únor, velká zima vám na vodě nebude, plují tam i uzavřené lodě. V Amsterdamu je spousta parků, ve kterých se pořádají různé hudební akce. Jedním z nich je Voldenpark. Můžete si v něm se svým protějškem odpočinout. Nezapomeňte si dát goudu, což je patrně nejznámější místní sýr.

  1. Bali

Bali je ideální cestovní destinace pro zamilovaný pár. Ostrov se nachází v Indonésii. Průměrná teplota se zde pochybuje okolo 25 až 30 stupňů Celsia. Odpočinete si společně na plážích s bílým pískem a v tyrkysovém moři můžete surfovat. Najdete tu i terasovitá rýžová pole, na něž je velmi krásný pohled. Pokud se nechcete jen válet u moře, můžete společně cvičit jógu nebo si zatančit balijské tance. Najdete tu spoustu chrámů, které jsou roztroušené po celém ostrově. V okolí města Bedugul se nachází několik vodopádů. V některých se můžete ovlažit, což se ve velkých vedrech rozhodně hodí. Do ostrova Bali se člověk zamiluje velmi snadno. Rozhodně jde o místo, které dokáže utužovat partnerské vztahy. Z toho důvodu byste ho měli navštívit právě na Valentýna. Zamilujete se do sebe ještě mnohem více, ačkoliv jste možná měli pocit, že víc už to nejde.