4 triky, díky kterým váš pes překoná strach z odloučení

Pavla Gabrhelíková

Někteří pejsci jsou z odchodu svého milovaného páníčka tak vystresovaní, že neváhají roztrhat dveře, počůrat gauč a celý den štěkat. Naštěstí pro vás máme čtyři vychytávky, díky kterým to přestane.

  1. Unavte ho. Jen si ráno přivstaňte, vy lenoši, a pořádně svého mazlíčka vyběhejte! Když ho přimějete vydat velké množství energie, bude pak tak unavený, že si ani nevšimne, že jste pryč, a bude rád, že je rád. Můžete to spojit například s běháním a udělat tak i něco pro sebe.
  2. Upravte svou ranní rutinu. Rána jsou hektická. Nervózně pobíháme sem a tam a pes tuto energii přebírá. Vzbuzujete v něm pocit, že se něco děje. Pak najednou zmizíte a on neví, co si se vším tím nahromaděným stresem počít. Tak začne štěkat nebo ničit. Zkuste být v klidu. Hezky ho ráno pohlaďte, vypijte si na gauči kafe a pak v klidu odejděte.
  3. Tvořte pozitivní asociace. Když se chystáte odcházet, buďte na svého psa ještě milejší než obvykle. Dejte mu pamlsek, chvilku si s ním pohrajte a důkladně ho podrbejte. Když si spojí váš odchod s něčím pozitivním, uděláte mu to snazší.
  4. Investujte do protiúzkostlivé vesty. Už jste všechno zkoušeli a stejně to nepomáhá? Je tu ještě jedna speciální technika. Nemusíte nutně kupovat protiúzkostlivou vestu, můžete ji nahradit šátkem. Jde totiž, spíš než o materiál, o techniku nasazení. Šátek nebo vestu ovinete kolem vašeho psa tak, aby to působilo jako objetí. Nikdo ho nesmí tlačit ani dusit. Pak se uklidní a bude odpočívat. Jako ve videu.
Anti Anxiety Wrap Hack