8 praktických rad, jak vybrat psovi správné jméno

Pavla Gabrhelíková

Víte, jak se říká, že kreativitě se meze nekladou? Tak při výběru jména pro psa toto pravidlo neplatí. Držte se našich rad a vyberte pro svého mazlíčka to nejlepší!

  1. Nesmí mít víc než 2 slabiky. Nepochybujeme, že je váš pes génius, nicméně i když na něj budete chtít zařvat v parku, jméno Alexander se vám bude křičet těžko. Zkuste raději něco krátkého.
  2. Písmena s, k nebo c. To jsou pro psy nejvýraznější zvuky, které se linou z našich úst. Proto když dostanou jméno Asta nebo Cézar a vy na ně zavoláte, hned v nich hrkne. Na taková jména dává lepší důraz.
  3. Jméno končící samohláskou. Když spojíte tato tři pravidla dohromady, bude to nejideálnější stav. To je pro dlouhé, táhlé křičení: „Astooooo!“
  4. Podle jména triku. Pokud chcete psa naučit nějaký speciální povel, vyberte takové jméno, které se s tímo povelem rýmuje.
  5. Vyhněte se nejčastějším jménům. Aby, když na svého psa zavoláte, nepřiběhli další tři cizí. Nebo obráceně. Aby váš pes poznal, ke komu má přiběhnout.
  6. Nadčasovost. Nejenom u hudby je cenná. Pojmenovat čivavu Rambo bylo vtipné po premiéře filmu Pravá blondýna. Jenomže pes žije kolem patnácti let. Takže zhruba dalších třináct bude(te) za blbce.
  7. Nedávejte jméno člena rodiny. Pokud fenku pojmenujete Adélka, stejně jako to udělali rodiče vaší babičky, může vzniknout nejedna trapná situace. Avšak pokud jste ze šprýmařské rodiny, bránit vám nebudeme.
  8. Zohledněte vzhled psa. Když dáte čínskému naháči jméno Chlupáček nebo irskému vlkodavovi jméno Minnie, nějak to prostě není ono. Zkuste se na psa podívat a prostě vidět, jaké jméno se k němu hodí ze všech nejvíc.