Všechno, co potřebujete vědět o osmé řadě Hry o trůny

Linda Borůvková

Na co se můžete těšit v další řadě Hry o trůny? My to víme a vy budete za chvíli taky!

  1. Osmá řada bude úplně poslední

V červnu 2016 se programový ředitel HBO na tiskové konferenci GoT nechal slyšet, že osmá série je poslední. Scénáristé mají přesný plán, kolik řad bude seriál mít. “Být to na mně, klidně bych byl pro dalších deset řad, ale nechali jsme si od nich poradit, jak udělat příběh nejlepším možným způsobem,” řekl.

  1. Bude mít jen 6 dílů

Na konci šesté řady tvůrci prozradili časopisu Variety, že už zbývá jen osm epizod. No a pokud jich sedmá řada má sedm, pak jich na závěrečnou zbývá právě šest.

  1. Díly ale budou prodloužené!

Počet dílů sice klesl, ale celková délka série ne. Takže oproti dosavadním hodinovým dílům se na závěr můžeme těšit na osmdesátiminutové, nebo dokonce ještě delší epizody. Aspoň to tvrdí skladatelka hudby Paula Fairfield. A její kolega z HBO Casey Bloys dodal: “Dvě hodiny na epizodu se zdají být příliš, ale je to skvělá show, takže kdo ví?” Tohle zní slibně!

  1. Na obrazovky půjde osmá řada v roce 2019

O tomhle se spekulovalo hodně dlouho. Představitelka Sansy Stark Sophie Turner ale nedávno potvrdila v rozhovoru pro časopis Variety, že premiéra se chystá na rok 2019. HBO tuto informaci oficiálně oznámila letos 4. ledna.

  1. Scénář už je napsaný

Na tiskové konferenci v červenci loňského roku Bloys potvrdil, že scénář k osmé sérii už je hotový. Ale nikdo nemá ani tušení, co v něm je. Nikdo až na pár zasvěcených. A ti mají přísně zakázáno uvolnit jakoukoliv informaci.

  1. Na natáčecím místě se objevily záhadné chatky

Fanoušci, kteří střeží natáčecí místo v Belfastu, zaregistrovali tři podivné stavby. Dvě menší a jednu větší chatku. Ještě není potvrzeno, že se bude skutečně natáčet zase na tomto místě, ale zdá se, že by stavby mohly souviset s Dothraky, pány koní, kočovným národem válečníků.

  1. Natočí se víc variant konce

Programový ředitel HBO Casey Bloys prozradil, že štáb natočí řadu alternativních konců celé série. Tím chtějí zabránit spoilerům, na které číhají týmy papparazzi. Jak všechno nakonec dopadne, tedy nebudou tušit ani sami herci, a to až do chvíle premiéry.

  1. Proběhly castingy na dvě nové postavy

Objevily se informace, že štáb vyhlásil casting na dvě nové dětské role. První je dívka ze Severu, ve věku asi osmi let, druhý bude chlapec z chudého prostředí, asi stejného věku, nebo o něco starší. Natáčení s těmito herci začalo v listopadu, alespoň to tvrdí jedna fanouškovská stránka.

  1. Natáčení začalo v říjnu 2017 a potrvá do léta 2018

Nikolaj Coster-Waldau, který hraje Jaimeho Lanistera, prozradil, že natáčení už probíhá. Liam Cunningham, představitel Sera Davose, upřesnil datum začátku natáčení na 16. nebo 19. října. Scénáře dostali herci o týden dřív. Natáčet se bude až do června či července 2018 – cca půl roku. Podle informací časopisu The Hollywood Reporter se ale počítá s tím, že se může protáhnout až do srpna.

Hra o trůny – 7. série trailer