10 psích plemen, která jsou superroztomilá, ale téměř nevycvičitelná

Pavla Gabrhelíková

Každý pes potřebuje správně vychovat. Pokud nemáte trpělivost a nechce se vám chodit na cvičák, raději se těchto plemen vzdejte. I mezi zástupci těchto ras můžete sice narazit na ultra cvičitelné štěně, ale byla by to spíš šťastná náhoda.

Je nám jasné, že každý pes je individualita, a někdy vás při cvičení může pozlobit vlčák, stejně jako může překvapit bišonek disciplinovaností. Každopádně pes je vždycky tak trochu odrazem svého pána, a pokud ten pán není nic moc, pořízení tohoto plemene může být tak velkou chybou a může pořádně zavařit celé rodině.

  1. Pekinéz. Přestože je to skutečně inteligentní a laskavý společník, má docela tvrdou palici. Vyžaduje stabilní prostředí i majitele, který se dokáže přizpůsobit jeho náročným potřebám na údržbu.
  2. Bloodhound. Místo toho, aby si na povel sednul, vás spíš olízne. Je to pracovní plemeno a skvělý lovec. Proto se nevyplatí pouštět ho na volno bez stopovačky.
  3. Afgánský chrt. Velmi chytrý pes. Ale s tak trochu kočičí povahou. Udělá to prostě, až bude chtít. Z výcviku se pak může stát trochu peklo.
  4. Dalmatin. Velmi energické a aktivní plemeno. Potřebují, abyste jim věnovali velkou spoustu svého volného času, jinak jsou z nich nevychování a neposlušní psi.
  5. Mops. Má trochu problémy se soustředit, stejně jako dalmatin. Pokud výcvik nevezmete ze správného konce, začne se nudit a dělat blbosti.
  6. Basenji. Velice pěkný egyptský pejsek, který není schopen štěkotu. Jenomže taky nerespektuje jen tak někoho. Poslechne jenom skutečnou autoritu, z ostatních má spíš srandu.
  7. Baset. Pes, pro kterého prostě musíte mít slabost. Má v sobě totiž tvrdohlavost ryzího loveckého psa.
  8. Čau čau. Vzhledem velice atraktivní pes, velmi dominantní. Pokud pochybíte v roli vůdce, je připraven vás okamžitě nahradit. A pak můžete rovnou říct čau čau klidnému životu.
  9. Bígl. Není z duše agresivní, je prostě divoký. Opět jde o loveckého psa, jehož energii musíte nasměrovat správně. I tak často utíká a toulá se.
  10. Doga. To je takový slon v porcelánu. Potřebuju pevnou ruku, jinak vám doma bude skákat po hlavě. Když to s ní ale vezmete za správný konec, nikdy už vám nebude v posteli zima a zloději vás na ulici obejdou obloukem.
101 Dalmatinů