5 bohatých lidí, kteří mají peněz jako šlupek a stejně dělají některé věci úplně obyčejně

sindlauerovamarta

Není to asi žádné překvapení, že bohatí lidé jsou bohatí, protože si za a) umějí vydělat b) umějí šetřit. Někdo šetří ve všem a někdo jenom v něčem, a i to dělá z celebrit jenom obyčejné lidi, kteří se příliš neliší od nás, obyčejných smrtelníků.

  1. Mark Zuckerberg. Jeden z nejbohatších jedinců na zeměkouli by si mohl za svoje výdělky koupit snad stovky nejprestižnějších a nejdražších módních značek. Takové choutky ale zakladatel a šéf Facebooku nemá. Naopak preferuje co nejprimitivnější a nejnudnější oblečení, čímž se podobá zakladateli Applu Steve Jobsovi (který nejvíce miloval svůj černý rolák a černé kalhoty). V džínách a tričku nějaké zcela obyčejné barvy uvidíte Zuckerberga nejčastěji. Podnikatel to vysvětluje tím, že na kraviny typu, jaké oblečení si má vybrat či koupit, nemá čas a raději se věnuje své práci.
  2. Boris Johnson. Bývalý britský premiér a současný ministr zahraničí Boris Johnson je samozřejmě velmi majetný muž, který si může koupit všechno od vesmírné lodi po tisíc tun kaviáru konče. A taky si může koupit jakékoli auto a najmout jakéhokoli řidiče. Jak banální. A přesto jde Johnson proti proudu a i ve svém pokročilém věku jezdí do práce pravidelně na kole. Borec.
  3. Keanu Reeves. Oblíbený herec, který se proslavil především rolí Nea v trilogii Matrix, je obecně znám svými nekonvenčními způsoby – je pro něj zcela běžnou rutinou se dostavit na červený koberec v džínách a odrbaném saku. A Reeves jde i dál. Vůbec se neostýchá používat veřejnou dopravu, což je super zpráva pro fanoušky, kteří mají tímpádem mnohem větší šanci se se svým idolem setkat. Když už Keanu nepoužívá metro nebo autobus, projede se na jedné ze svých motorek, které miluje.
  4. Jennifer Garner. Bývalá manželka Bena Afflecka je navzdory svým slušným honorářům také velmi šetřivá. Oblečení pro sebe a své děti nakupuje ve zcela normálních módních řetězcích nebo second-handech. Herečku silně ovlivnila její maminka, která dle Garner hlásala, že je třeba umět nacházet radost v obyčejných věcech a událostech a občas je potřeba se umět zastavit a uvědomit si, jak je život krásný. A neutrácet zbytečně za věci jenom proto, že na sobě mají zlaté pozlátko.
  5. Julia Roberts. I tato pohádkově bohatá herečka dělá věci, které byste u takto zámožné ženy možná nečekali. Herečka s širokým úsměvem strašně ráda nosí naprosto obyčejné oblečení, pěstuje si na zahrádce vlastní zeleninu a oděvy pro své děti šije a plete s oblibou sama. A Roberts jde ve své skromnosti ještě dále. Na otázku, jak se stará o své vlasy a jaký je její oblíbený šampon, zcela bez okolků odpověděla, že nejraději má šampon z hotelu a vlasy si myje, až když v nich vidí skákat zvířátka. Vtipná žena.