Proč nechceme hodné kluky? Psychologové přišli na 4 hlavní důvody

Pavla Gabrhelíková

Chlapi se na to ptají od počátku věků, ale napadlo vás někdy, že i dívky z toho mají hlavu v pejru? Není jednoduché se otočit a vidět za sebou několik vztahů s psychopaty, násilníky, devianty a manipulátory. Proč jim ale chudák ženská tak rychle propadne?

  1. Psychopaticky atraktivní. Narcisti a psychopati jsou nejokouzlivější duševně nemocní vůbec. Každý psycholog vám potvrdí, že vás zmanipulují s takovou lehkostí a šarmem, že na ně dobrovolně přepíšete celé stavební spoření.
  2. Více zábavy. Všechny dívky se rády nechají stáhnout k postoji: Žiji tady a teď. Dá se to snadno obhájit. “Špatní” kluci jsou impulzivní, vznětliví a vzpurní. Jednají tady a teď. A to je přitažlivé pro každou samici. Protože je to prostě zakázaná zábava!
  3. Hormony. Podle studie Live Science Staff z roku 2012 každý zloduch vzbuzuje v dívce na baru nebo společnosti představu, že ho dokáže změnit a udělat z něj zodpovědného tátu od rodiny. Ale to vás jenom oblbují hormony. Bůh ví proč…
  4. Sebevědomí. Nedá se nic dělat, ale uzlíček nervů v koutku nikdy nebude tak přitažlivý jako lev salonu. Opět je na vině příroda. Něžné pohlaví má v podvědomí zapsáno, že sebevědomý samec je silný a vhodný pokračovat v rodu. Vagíně a přírodě prostě neporučíte.