5 důvodů, proč je váš život nudný a prázdný

Eva Vogelová

Téměř každý člověk v životě zažije špatné období, kdy ho nic nebaví. Máte pocit, že váš život nemá žádný smysl? Zamyslete se nad tím, proč se to děje, abyste to mohli změnit.

  1. Nemáte žádný cíl

Cíl člověka vede dopředu. Někdy k němu vede trnitá cesta, ale když ho dosáhnete, budete se radovat. Můžete jich mít více a plnit si je postupně a mohou být i malé. Když nemáte žádný směr, vaše dny jsou prázdné. Na nic se netěšíte a nikam se neposouváte. Nevíte, co se sebou dělat. Není jednoduché si najít nějaký cíl, když vás momentálně nic nebaví. V takovém případě zkoušejte nové věci. Vystřídejte několik prací, vrhněte se do neobvyklých činností a cestujte. Něco z toho vás možná nadchne natolik, že se tomu budete chtít nadále věnovat a váš život nabere nový směr.

  1. Naplánovali jste si nedosažitelný cíl

Mít cíl je rozhodně potřeba, ale neměli byste to přehánět s jeho velikostí. Pokud jste si stanovili vysoký cíl, který je nad rámec vašich možností, nesmíte se divit, že k němu nemůžete dojít. Možná jste z toho natolik zklamaní, že vám váš život přijde nudný a prázdný. V tom případě si stanovte jiný cíl, o kterém víte, že ho budete schopni splnit.

  1. Mechanicky plníte úkoly

Víte, že jsou činnosti, které musíte bezpodmínečně plnit. Máte svůj každodenní program, který se nemění. Jdete do práce či do školy, uklízíte, učíte se, vaříte a spíte. Každý den děláte neustále to samé. Výjimku představuje akorát víkend, ve kterém si trochu přispíte. Váš život se změnil v jednu velkou rutinu bez zájmů, energie a chutě do života. Plníte povinnosti bez radosti. Nesnažíte se o to, aby byl každý váš den trochu jiný. Nedopřejete si žádné radosti, děláte pouze to, co musíte.

  1. Nejste schopní se ostatním otevřít

Vztahy s ostatními lidmi mají pro lidský život velkou hodnotu. Bez přátelství a lásky je život velmi chudý. Pokud jste se před ostatními z nějakých důvodu uzavřeli a straníte se jim, těžko se s někým dokážete opravdu spřátelit. Možná jste s někým v kontaktu, ale k nikomu z nich nemáte výrazně blízko. V tom případě se nesmíte divit, že je váš život prázdný. Bez přátel a protějšku se nedá žít příliš spokojeně. Být jen sám se sebou je někdy fajn, ale neměli byste se takto cítit pořád.

  1. Selhali jste

Udělali jste velkou chybu a od té doby jde váš život z kopce. Mohli jste způsobit nějakou botu již před delším časem, ale trápíte se tím neustále. Nedokážete to hodit za hlavu a jít dál. Máte pocit, že se váš život zastavil a neplyne dál. Ať už jste udělali cokoliv, zkuste si odpustit, protože čas už nemůžete vrátit. Nemá smysl se celý život trýznit za to, co jste provedli v minulosti. Pokud to jde, vykonejte vše, co můžete pro nápravu svého činu. Když už nemůžete nic udělat, nechte to být. Každá chyba vás má posunout dál, musíte se s ní však smířit a poučit se z ní. Pokud budete zaseklí, nikam se neposunete.

Témata:, ,