5 nechutností, které provázejí porod (a vy o nich nemáte ani tušení)

Petra Vorelová

Doporučujeme vám používat jakýkoliv druh antikoncepce. Tohle je totiž fakt peklo!

  • Hlen. Mezi dítětem a hranicemi otvoru, ze kterého vyleze, je hustý hlen, který zabraňuje tomu, když to řekneme s nadsázkou, aby z vás nevytekla všechna plodová voda a nenechala jste dítě na suchu. Hlenu se buď zbavíte najednou, nebo postupně. A nevíme, co je nechutnější.
  • Z porodu vám bude k po… Porod je velmi fyzicky náročný úkon, proto je na všechny vaše orgány vyvíjen obrovský nátlak. A při tomto nátlaku (zejména při tlačení dítěte ven), není vůbec vyloučené, že z vás vyjde mnohem víc, než jste čekala. Ale nebojte se, na svět jste přivedly nový život. Nějaký ten bobek vám proto všichni odpustí.
  • První kálení. Že z vás při porodu vypadne víc než dítě, to není to nejhorší. Nejhorší je první vyprazdňování po porodu. Pár dní vám vůbec nebude dobře. Budete cítit, jak se orgány, které se kvůli plodu musely posunout ze svého původního místa, vracejí zpátky. Proto, až budete muset na velkou, budete mít pocit, že porodíte znovu, tentokrát ale vnitřnosti.
  • Hemoroidy. Hemoroidy jsou super věc, která vás může potkat i mimo těhotenství. Jsou to vlastně křečové žíly v konečníku, občas z něj dokonce vyhřeznou ven. Pokud trpíte zácpami, máte k nim dispozice nebo se v těhotenství málo hýbete, budete jejich obětí možná i vy. Svědí to, bolí to jako čert a když prasknou, je to průšvih.
  • Placenta. Kolem dítěte je věc, která ho udržuje naživu. Říká se jí placenta. Až porodíte a budete si myslet, že to máte všechno za sebou, budou se z vás snažit vytáhnout ještě něco skoro stejně velkého, jako je dítě. Když to nepůjde samo, budou vám tlačit na břicho, aby tomu pomohli.