5 vánočních filmů, které byste rozhodně měli vidět na Štědrý den. Láska nebeská mezi nimi není!

Eva Vogelová

Přemýšlíte o tom, jaké filmy si pustit na Štědrý den? Poradíme vám. A žádné vánoční klišé snímky, jako je Láska nebeská, v našem seznamu nenajdete.

  1. Malé ženy (1994)

Snímek Malé ženy nám připomíná, jak důležitá je rodina, porozumění a láska. Vánoce by vám měly pomoci si to uvědomit. Děj filmu se odehrává během americké občanské války v Massachusetts. Hlavními postavami jsou sestry, které spolu vyrůstají. Zažívají lásku, rozvíjejí v sobě sebedůvěru, ale poznají i zklamání. Pomalu dospívají, vytvářejí si víru v samy sebe a naučí se se sebou žít. V celém snímku jde hlavně o sesterskou lásku. V hlavních rolích si hrály Winona Rider, Trini Alvarado, Kristen Dunst a Claire Dunes.

Malé ženy
  1. Na Hromnice o den více (1993)

Ve snímku Na Hromnice o den více každý rok slaví malé městečko Punysutawney 2. února svátek Hromnice. V tento den se tam každoročně vydává meteorolog Phill Connors na oslavy, aby předpověděl počasí. Moc se mu tam nechce. Po práci se vyspí v hotelu a každý následující den se probudí v 6 hodin ráno. Hlavní hrdina se ocitá se v časové smyčce, ze které neví, jak ven. Po několikátém opakováním stejného dne začne využívat svých znalostí z těch předchozích ve svůj prospěch. Rád by se konečně probudil 3. února. V hlavních rolích zazářili Bill Murray a Andie MacDowell.

Na Hromnice o den více
  1. Holka z města (2009)

Snímek Holka z města je o ambiciózní manažerce, která žije v Miami. Má ráda nadevše svůj luxusní život a pro kariéru udělá vše. Dokonce se vrhá i do těžkého úkolu – rekonstruovat jednu výrobní továrnu. Netuší, do čeho jde. Musí si zvyknout na drsné klima a místní zvyky. S lidmi, kteří jsou úplně jiní než ona, musí najít společnou řeč. Zpočátku ji navíc nikdo nemá příliš rád, protože se chová jako nána. Hlavní roli dobře zvládla herečka Renée Zellweger.

New In Town
  1. 8 žen (2002)

8 žen je velmi zajímavý film, u kterého se budete dobře bavit od začátku až do konce. Představte si zasněženou provincii Francie. Rodina se shromažďuje k oslavě Vánoc. Oslava se však nekoná. Důvodem je vražda pána domu. Uvnitř budovy se nachází 8 žen, manželka, sestra, švagrová, tchyně, hospodyně, komorná a dvě dcery. Každá z nich měla k majiteli svým způsobem blízko a z toho důvodu jsou podezřelé všechny. Vyšetřování odhalí rodinná tajemství, která byla do této doby pečlivě ukrytá. V hlavních rolích hrají Catherine Deneuve, Danielle Darrieux, Isabelle Huppert, Emmanuelle Béart, Fanny Ardant, Virginie Ledoyen, Ludivine Sagnie a Firmine Richard.

8 žen
  1. Hook (1991)

Ve snímku Hook figuruje hlavně Peter Pan. Ten je již dospělý, momentálně je mu 40 let, pracuje jako právník a žije se svojí rodinou. Jednoho dne Petrovy děti odnese kapitán Hook do Země Nezemě. Za Petrem přiletí víla Zvoněnka a připomene mu, kým v dětství býval. Všechno totiž zapomněl, dokonce i létání. Musí si na vše znovu rozpomenout a dát se do souboje s kapitánem, který má namísto ruky ocelový hák. Problém je, že ho ani vlastní děti nepoznávají, protože je Hook začaroval. Hlavní roli získal herec Dustin Hoffman.

Hook