5 věcí, které byste fakt neměli dělat, pokud vám táhne na 30

Pavla Gabrhelíková

Dětství je svobodné, puberta krutá, studenstská léta boží a pak přichází tvrdá realita dospělosti. Jak to poznáte? Pokud budete dělat těchto pět věcí, lidé vás budou mít za největší póvl.

  1. Nečistit si zuby před spaním. Když si nepamatujete ani cestu z hospody, těžko doma pak dodržíte zásady zubní hygieny. Jenomže když už máte svůj věk, měli byste mít trochu vůle se o sebe zdravotně starat.
  2. Špinavé a okousané nehty. Ať už jde o pracovní pohovor, nebo rande, každý si všimne slupek od pomerančů za nehty. A je to odporné. Už nejste děti, tak si to zkuste ohlídat.
  3. Rozrýpané beďary. Už je vám dost na to, abyste věděli, že vymačkáváním to akorát zhoršíte. Pokud se někam chystáte, zkuste to vydržet a nechodit venku s obličejem plným červených fleků.
  4. Špinavá klávesnice. Jestli se živíte prací na počítači, je jasné, že nad počítačem jíte i pijete. Ale mít na něm dva týdny zaschlou majonézu a kus šunky už vašemu věku nepřísluší. Ukažte, že se umíte chovat.
  5. Nepřevlečené peřiny. Povlečení by se mělo měnit každé dva týdny. Takže se ve nevypraných peřinách nerochněte moc dlouho!