6 důvodů, proč je lepší pořídit si kočku než psa

Eva Vogelová

Existují lidé, kteří zbožňují pouze psy, nebo kočky. Ti mají jasno v tom, jaké zvíře si pořídit. Někteří však mají rádi psy i kočky a nemohou se mezi nimi rozhodnout. My vám povíme, proč je lepší vlastnit kočku.

  1. Kočky jsou tiché

Tohle musí přiznat i majitelé psů. Psi občas štěkají. Jdete s ním na procházku do parku a najednou začne na cizího člověka nebo psa štěkat. Někteří pejskové štěkají méně a někteří více. Záleží na povaze a rase psa. Kočky občas zamňoukají, ale rozhodně se neprojevují tak hlasitě jako psi. Problém u koček nastává pouze tehdy, když se mrouskají. V tomto období mohou vydávat opravdový kravál.

  1. Kočky nejsou extrémně fixované na svého pána

Pejskové si vytvoří závislost na svém pánovi poměrně rychle. Stačí, abyste šli do jiné místnosti, a hned máte psa za zadkem. Nejraději by s vámi chodili i na záchod. Když odjedete někam na dovolenou, psychicky se z toho zhroutí. Potřebují vás neustále. Když jdete do práce, jsou na vás naštvaní, že je opouštíte. Kočka je temperamentní zvíře, má svého pána ráda, ale vydrží být i sama. Často je ráda, když má od vás chvíli klid. Některé kočky se nechtějí neustále mazlit, mají rády své soukromí. Pokud budete chtít na týden odjet k moři, možná na vás budou chvíli trochu naštvané, ale přežijí to bez většího psychického utrpení.

  1. Kočka vydrží víc

Kočky si několikrát za život opravdu nabijí čumák. Když si kočku pořídíte, budete svědky několika šílených držkopádů. Fascinující na tom je, že se kočce skoro nic nestane. Díky tomu ušetříte hromadu peněz za veterináře. Psi nemají sedm životů…

  1. Když vám kočka na pár dní zmizí, není to žádná katastrofa

Pokud kočku budete pouštět na zahradu, udělá si sama výlet za plot. Většina koček se za pár dní zase vrátí. Není nutné si dělat velké starosti. U psa je to jiné. Když se vám ztratí na několik dní, je to problém, nemusí se už vrátit.

  1. Kočky o sebe pečují

Kočky jsou čistotné. Několikrát během dne samy dbají na svoji hygienu. Kočka nemá v povaze, aby šla ven, spatřila první kaluž a hned do ní skočila. Se psy je v tomto ohledu mnohem větší práce. Pes vyhledává smrdutá místa, často k vám přiběhne špinavý a vy ani nevíte, čím se tolik umazal. Kočka využívá své volné chvíle k tomu, aby se všude olízala. Není potřeba ji mýt.

  1. Čistění kočičího záchodku je jednodušší, než neustále vybíhat ven

Pokud nemáte zahradu, se psem musíte běhat několikrát denně ven. Potřebuje se proběhnout, protáhnout a vyvenčit. Musíte kvůli němu vstávat dříve do práce. Kočce připravíte stelivo do záchodku, který můžete vyčistit kdykoliv během dne. Stačí to udělat jednou denně. Není to sice voňavá práce, ale po psovi také musíte sbírat výkaly. Ve výsledku je péče o kočku podle nás jednodušší než o psa.

Témata:, ,