6 negativních dopadů domácího stříhání drápků kočkám

Pavla Gabrhelíková

Ve snaze pomoci lidi občas zvířatům spíš uškodí. Takovým příkladem může být stříhání drápků. Pokud si tím nejste jistí, je lepší vzít kočičku na veterinu. V opačném případě jí můžete způsobit těchto šest problémů.

  1. Domácí chirurgie. Pokud nemáte veterinární školu, nemusíte zvládnout stříhání drápů správně. Pak jí namísto toho, abyste jí ulevili, významně uškodíte.
  2. Infekce. Když střihnete drápek až do živého, přičemž kočce začne téct krev, riskujete, že se jí do rány dostane infekce. Nezapomínejte, že kočka vymete každý koutek a i malá špína se jí může stát osudným.
  3. Přestane chodit na záchůdek. Jednoduše proto, že jste jí drápky ostříhali moc, a ona se s nimi teď ve své moči a výkalech v písku hrabat nebude. Pak bude čůrat všude okolo. Ale zlobit se můžete jenom na sebe.
  4. Poškození nervu. Pokud špatné zastřihnutí zopakujete několikrát, riskujete fatální poškození nervu, po kterém se kočce zdeformuje noha. V neposlední řadě to bude kočku příšerně bolet.
  5. Bolest zad. Kočka se v případě špatně ostříhaných drápků snaží přenášet rovnováhu z nohu na nohy tak, aby to bylo pro tlapky co nejméně bolestivé. Následkem jsou bolavá záda.
  6. Změny v chování. Kočky, které mají nějaký problém, značkují, takže je možné, že vám váš mazílek začne očůrávat byt. Nebo bude nepříjemný. To vy jste ale taky, když vás něco bolí.