Udělejte svojí kočce radost a vysaďte tyto rostliny!

Pavla Gabrhelíková

Přestože jsou kočky masožravci, na některé trávy reagují jako na afrodiziakum. Tráva navíc kočkám dodává potřebné vitaminy a pomáhá jim se zažíváním.

Na vypěstování kočičí trávy není vůbec nic těžkého a zvládnete to i přesto, že většinu vašich květin potkal nemilý osud. Stačí pořídit obyčejnou hlínu, nasypat ji do květináčku a dva centimetry pod povrch vložit semínko. Doporučujeme nižší květináček, aby ho pak kočka nevysypala. Jakmile uvidíte, že je hlína suchá, zalejte ji. Toť vše.

Z těchto rostlin bude vaše kočka vrnět blahem:

  • Šanta kočičí. Snad nejpopulárnější kočičí rostlina. Kočce přivádí stejný stav jako někomu, kdo kouří marihuanu. Pokud máte doma divočejší zvíře, určitě šantu vyzkoušejte. Koupíte ji v každém zverimexu.
  • Kozlík lékařský. Říká se mu taktéž badyán. I pro lidi má blahodárné účinky. Kočky se v něm rády válí a má na ně motivující účinek, u lidí se předepisuje spíš na uklidnění. Zpravidla kočka, která nereagovala na šantu, bude pozitivně reagovat na kozlík.
  • Obilí. Kočkám chutná a je pro ně velmi zdravé. Zkuste pšenici, ječmen nebo oves. Navíc v květináčku vypadá moc hezky.
  • Bylinky. Jestli vás láká vařit s čerstvých bylinek, vaše kočka jejich pěstování uvítá taky. Milují pažitku, tymián, šalvěj, meduňku nebo i mátu, samozřejmě čerstvé.

Pokud vaší kočičce nebude tráva, kterou koupíte, vonět nebo chutnat, nevadí. Vyzkoušejte jinou. Každá kočka je osobnost a ne všem se líbí to samé.