6 věcí, kterým byste měli říct sbohem, pokud chcete žít v klidu a pohodě

Eva Vogelová

Máte už plné zuby napětí a stresu? Rádi byste žili poklidným životem? Rozlučte se s následujícími věcmi a váš život bude plný pohody.

  1. Přehnaná honba za svými cíli. Mít sny a cíle není nic špatného, ale nesmíte to přehánět. Když se vám nebude dařit, zbytečně budete frustrovaní. Klid je lepší.
  1. Pouštění do života komplikované osobnosti. Člověk je sociální tvor a potřebuje být alespoň čas od času s někým v kontaktu. Problém nastává tehdy, když poznáváte nějakého jedince, ale postupem času zjistíte, že funguje značně komplikovaně. Vnese vám do života samé trable, nejistotu a stres. Jedinec, který mění názory jako ponožky, přemýšlí o světě moc složitě, pije, bere drogy, nebo vás jakýmkoli způsobem vysává, pravděpodobně nebude váš nejlepší kamarád. V tom případě nemějte strach mu dát sbohem, protože vy chcete žít poklidný život.
  1. Dělat něco, co vás sžírá do morku kostí. Pokud opravdu toužíte po klidu, vykašlete se na věci, které vás vyloženě ničí. Nezáleží na tom, zda jde o práci, nebo rodinné povinnosti. Možná bude těžké udělat v životě nějakou změnu, ale s největší pravděpodobností budete spokojenější než v tuto chvíli. Stačí sebrat veškerou odvahu.
  1. Mít děti. Chcete mít děti a zároveň žít v klidu a míru? Tak to máte smůlu, protože toužíte po neslučitelné kombinaci. S dětmi je to jako na horské dráze, prvních pár let si moc neodpočinete. Budete v jednom kole. Nepochybně vás neminou pocity beznaděje a vyhoření. Dobře zvažte, co je pro vás důležitější. Po klidném životě touží spousta z nás, ale bohužel ho řadíme až na druhou kolej. Možná je to chyba, protože pak bychom se cítili mnohem šťastnější… Rozhodnutí však spočívá jen na vás.
  1. Žít ve velkém městě. Ve velkých městech se nežije špatně. Některé potřebné obchody máte na dosah ruky. Kam potřebujete, tam si zajedete MHD, což zdaleka nestojí tolik jako cestování autem. Můžete se snadněji seznamovat s novými lidmi, protože jich kolem sebe máte hodně. Háček je v tom, že pokud nebudete žít na okraji města, klid vás mine. V centru není ticho, kousek od oken vám jezdí auta či MHD. Čas od času vám vedle bytu křičí opilí lidé, slyšíte hádky sousedů nebo vám pod okny spravují chodník. Ticho a klid aby člověk v centru velkého města pohledal. Pokud po klidu hodně toužíte, žijte raději na malém městě či vesnici.
  1. Utrácet moc peněz. Utrácení peněz zní velmi lákavě. Chápeme, že chcete vlastnit spoustu věcí, kupovat si kvalitní jídlo, chodit do restaurací a hrát třeba golf. Kdo by nechtěl? Problém je v tom, že na to, abyste měli na tohle všechno dost peněz, musíte se za nimi honit. Někteří lidé jsou kvůli tomu nešťastní, unavení a začínají mít různé psychické potíže. Pokud tohle nechcete, měli byste se vzdát touhy po větších penězích. Naučte se být skromní. Stojí to za to.

Témata:, , ,