6 věcí, za které se svým partnerům nemusíte nikdy omlouvat

Eva Vogelová

Máte pocit, že byste se svému partnerovi měly omlouvat za každou věc, která se mu na vás nelíbí? Mýlíte se, protože jinak byste se mohly brzy omlouvat i za to, že dýcháte... Za co se ospravedlňovat nemusíte?

  1. Za periodu

Mít jednou za měsíc menstruaci je přirozené. Samy se z toho pravděpodobně moc neradujete. Nemůžete za to, nedá se s tím nic dělat, jde o přirozený běh těla. Z toho důvodu neexistuje důvod, proč byste se mu měly omlouvat, že jste to zrovna dostaly. Možná vás bude mrzet, že s vámi bude chtít mít sex, ale vy zrovna dostanete periodu. Pokud nemáte rády pohlavní styk během krvavého období, jednoduše ho odmítněte s vysvětlením, že vám to není příjemné. K tomu žádnou omluvu nepotřebujete.

  1. Za emocionální výkyvy

Ženy bývají citlivější než muži. Občas se stane, že vás něco nebo někdo rozhodí a chce se vám brečet. Možná se vám chce někdy plakat i bezdůvodně. Nejde o nic neobvyklého, někdy hormony s ženami dělají vážně divy. Některé z vás mohou mít velké hormonální výkyvy před, během nebo ještě i chvíli po menstruaci. Jde o další věc, kterou nemůžete moc ovlivnit, i kdybyste moc chtěly. Pokud nejste vyloženě hysterické a neházíte po svém partnerovi talíři, neomlouvejte se mu za své emoce. Jednoduše mu vysvětlete, že máte zase svoji chvíli a dál to neřešte.

  1. Za to, že řeknete, co si myslíte

Nemusíte se se svým partnerem na všem shodnout. To, že máte občas na něco jiný názor než on, je v pořádku. V klidu mu povězte, co si o určitých věcech myslíte. To neznamená, že byste partnerův názor neměly respektovat. Uznejte ho a řekněte mu ten svůj. Partnerství je o domluvě. Za svůj vlastní názor byste se rozhodně omlouvat neměly. Pokud vás má rád, pravděpodobně ho stejně bude chtít znát.

  1. Za svoje nedokonalé tělo

Pokud nejste modelky, které se věnují svému tělu hodiny denně, pravděpodobně na sobě najdete několik chyb. To, že se vám některé části na vašem těle nelíbí, ještě neznamená, že byste se za ně musely svému partnerovi omlouvat. Pokud nemáte nadváhu, drobné nedostatky na vašem těle nejspíš stejně neřeší nebo se mu naopak líbí (například větší zadek nebo špíček na břiše).

  1. Za to, že se neusmíváte

Muži jsou rádi, když mají spokojenou a usměvavou partnerku. Někdy však můžete mít blbý den, špatnou náladu nebo nějaké přetrvávající potíže. V takových chvílích vám pochopitelně do smíchu nebude. V tom případě by vás do smíchu rozhodně neměl nutit a vy byste neměly mít pocit, že jste špatné, když se na něj nesmějete. Člověk, který vás má rád, pochopí, že se zrovna usmívat nemůžete a proto není žádná omluva nutná.

  1. Za to, že řeknete ne

Říct ne je občas nezbytné. Vyjadřujete tím jasný postoj k určité záležitosti. Když s ním nechcete jít na párty, k rodičům nebo do kina, vysvětlete mu důvod. Pokud to tak provedete, omluva není nutná. Partner uvidí, že máte v některých věcech jasno a nenecháte se zviklat pro jinou možnost.

Témata:, , ,