6 znamení, že máte vedle sebe skutečného kamaráda

Eva Vogelová

Opravdový přítel se hledá poměrně těžko. Máte vedle sebe kamaráda, který by za vás dal ruku do ohně?

  1. Podpoří vás ve všem, co děláte

Pravý přítel vás podpoří i ve věcech, které se jeví jako bláznivé nebo nesplnitelné. Má vás rád, drží vám palce a chce, aby se vám dařilo. Pokud vidí, že máte o něco opravdový zájem, nevymlouvá vám to, ale motivuje vás. Bude se snažit vám pomoci, abyste se dostali do svého cíle. Ostatní se mohou na vaše přání, nápady a cíle dívat skepticky, ale váš pravý kamarád to nikdy neudělá. Bude se snažit vás postrčit vpřed.

  1. Stojí při vás, když jste v úzkých

Každý se občas dostane do nějakých potíží. Dobrý kamarád se na vás nevykašle a bude se vám snažit pomoci. Když lidi kolem sebe požádáte o pomoc, většina se k vám obrátí zády, což pro vás jistě není žádná novinka. Správný kamarád vám ale hned přispěchá na pomoc, zruší plány, které má, a udělá všechno, aby vás z potíží vysekal. Pokud takového přítele máte, můžete zářit štěstím. Opravdových přátel totiž není moc.

  1. Odpustí vám vaše chyby

Udělali jste špatnou věc, za kterou se stydíte, ale už ji nemůžete napravit? Provinili jste se vůči svému kamarádovi a ranili jste ho tím? Patrně se musíte cítit hrozně, většina lidí by ve vás ztratila důvěru. Opravdový kamarád si s vámi o tom rozumně promluví, bude se vás snažit pochopit a následně vám odpustí.

  1. Pohádáte se, ale po se chvíli zase usmíříte

Vztahy nejsou bez rozepří. Každý má trochu odlišné názory na různé situace a kvůli tomu vznikají mezi jedinci neshody. Vůbec nevadí, že se s kamarádem na všem neshodnete. Méně časté hádky jsou prospěšné. Vyčistí mezi vámi vzduch a po usmíření dojde k upevnění přátelského pouta. Musíte se však umět usmiřovat a dělat kompromisy. Pokud postupujete tímto způsobem, máte se rádi a respektujete se navzájem.

  1. Jste spolu často v kontaktu

Skuteční přátelé jsou spolu v neustálém kontaktu. Pokud nastane období, kdy se nemohou moc často vídat, volají si nebo si píšou zprávy. Setrvávají spolu v přátelství v dobrém i ve zlém. Kamarádi, se kterými jste v kontaktu jen sporadicky, s vámi nemohou sdílet všechny příhody v životě. Ať už je důvod jakýkoliv, proč se spolu nevídáte, nejde o opravdového kamaráda, na kterého se můžete ve všem spolehnout. Se skutečným kamarádem si o sobě navzájem dáváte vědět.

  1. Udrží vaše tajemství v bezpečí

Máte před svým okolím tajemství a chcete se s ním někomu svěřit. Pokud máte vedle sebe opravdového přítele, vyslechne si vás a nikomu to neprozradí.