7 kreativních způsobů, jak ušetřit peníze na vlastní bejvák

Pavla Gabrhelíková

Nájmy jsou čím dál tím vyšší, a i když platíte za ten svůj krcálek nekřesťanské peníze, stejně si tam nemůžete nic dovolit. Pokud vás to už přestalo bavit, podívejte se na těchto sedm způsobů, jak si ušetřit na vlastní království.

  1. Něco prodejte. A netvařte se, že doma nemáte milion zbytečných krámů, které by se mohly hodit někomu jinému. Ve vašem stávajícím příbytku se schovává víc kapitálu, než tušíte. Říká se, že věci, které jste nepoužili víc jak šest měsíců, nepotřebujete. Takže come on! 
  2. Určete si cíl. Pokud chcete mít za dva roky na účtu pět set tisíc, musíte je nejdřív ušetřit. Rozhodněte se, kolik potřebujete a kolik peněz byste museli měsíčně odložit, abyste toho dosáhli.  
  3. Rozjeďte vlastní byznys. Pokud chcete víc, je čas si pro to sáhnout. Obzvlášť máte-li něco, v čem jste fakt dobří. Vyznáte se v oblečení? Udělejte si malý e-shop. Baví vás hudba? Zjistěte, kde můžete účinkovat za finanční obnos. Umíte malovat? Najděte si originální téma a dělejte to na zakázku. Lidé chtějí neustále utrácet. Tak jim v tom pomozte. 
  4. Používejte aplikace. Takové, které umí zjistit, kde seženete nejlevnější boty nebo potraviny. Uvidíte, jak se vám začnou kupit peníze, když budete přemýšlet o tom, kde a za kolik nakupujete.  
  5. Automatické vklady. Založte si spořící účet a posílejte na něj z každé výplaty peníze. Když budete mít dost a budete chytří, můžete je pak někam investovat a přijít si bez práce na relativně pěkný balík. 
  6. Registrujte se u Uberu. Uber nebo Liftago totiž pořád hledají řidiče. Pokud máte čas sedět každý večer u televize, máte pravděpodobně i čas někoho někam odvézt a nechat si za to zaplatit.  
  7. Hlídejte si výdaje. Je skutečně nutné dávat si po cestě do práce latté skoro za stovku? Spočítejte si, kde lze ušetřit. Protože ta stovka dělá za každý týden pětistovku jenom za kafe. A za měsíc ještě víc.