7 předsevzetí pro lepší život na sociálních sítích: Opravdový život se odehrává venku… #opravdu, #vertenam, #myslimetosvamidobre

Redakce

Sociální sítě vám neskutečně kradou čas. Dejte si těchto sedm předsevzetí a udělejte si ve virtuálním světě pořádek!

  1. Nebudu sdílet hoaxy. V IKEA kradou děti, v tramvajových sedačkách jsou napíchané infikované injekční stříkačky a když zadáte PIN v bankomatu obráceně, můžete si zachránit život. To jsou tři nejznámější české hoaxy, neboli vymyšlené poplašné zprávy. Než příště nasdílíte další varování, zkontrolujte, jestli už dávno nevisí na www.hoax.cz
  1. Nebudu to přehánět s hashtagy. Hashtag původně vznikl pro vyhledávání podobných fotek na Instagramu, rozšířil se ale i do ostatních sítí. Skládá se z křížku # a následujícího slova bez háčků a čárek. Na Facebooku moc dobře nefungují a když to s nimi přeženete, budete vypadat jako #blbec, #lama, #opravdu, #vertenam, #myslimetosvamidobre.
  1. Nebudu se hádat. Jeden dost nekorektní vtip říká, že vyhrát hádku na internetu je jako vyhrát paralympiádu. Pointu si vygooglujte sami. Přestože anonymita na internetu svádí k tomu dělat v diskuzích ramena a neohroženě hájit svůj názor, zkuste vychladnout. Vyhněte se klasickým argumentačním faulům. Hlavně se kvůli tomu nerozčilujte, nestojí to za to.
  1. Budu se víc věnovat LinkedIn profilu. Ze všech sociálních sítí je LinkedIn ta nejzanedbávanější a přitom si to nezaslouží. Věnujte odpoledne jeho úpravě, nikdy nevíte, kdy se vám to vrátí. Aktualizujte profil, vyberte pěknou decentní fotografii, přijměte žádosti o přidání do sítě a doplňte info o svých pracovních zkušenostech. Třeba si vás vysněná pracovní nabídka najde!
  1. Uklidím si na Facebooku. Dejte své timeline osvěžující sprchu. Vymeťte všechny toxické přátele a zbytečnosti. Využijte tlačítko “skrýt obsah” a zkontrolujte i aplikace, které mají přístup k vašim údajům. Zkrátka si upravte obsah k vlastnímu vkusu, aby vám přinášel zajímavé informace a příjemné zprávy.
  1. Nebudu otravovat s výsledky testů a her. Vážně potřebujete vědět, kdo vás tajně miluje, komu z přátel se podobáte a jaké je vaše vnitřní zvíře? Fajn, udělejte si tolik testů, kolik potřebujete, ale necpěte výsledky všem svým přátelům. Jednou nebo dvakrát to může být vtipné, ale nepřehánějte to.
  1. Budu si užívat i offline život. Procházet den za dnem s očima přilepenýma k displeji mobilu vás připraví o ty nejhezčí a nejsilnější zážitky. Opravdový život se odehrává venku, nikoliv na sociálních sítích. Myslete na to! Občas svůj chytrý telefon zapomeňte doma nebo alespoň v kapse. Užívejte si naplno, co život nabízí.

Noční můry z internetu: Také si přes něj pořizujete oblečení?

13 typů exotů, které potkáte na internetové seznamce: Nejhorší je zoufalec a sprosťák