Kam vyrazit v Evropě na nejluxusnější nákupy?

Redakce

V dnešní době jsou všichni posedlí novými trendy. Nakupování je pro mnohé z nás velká radost. Připravili jsme pro vás výběr nejlepších nákupních center, která se nacházejí v Evropě. Můžete spojit dovolenou či poznávací zájezd s nakupováním. Hurá na ně!

Galerie Lafayette, Paříž. Galerie Lafaette patří mezi nejluxusnější francouzské obchodní řetězce. Věřte nám, že se tu budete cítit jako v ráji. Galerie se nachází v centru Paříže hned vedle největšího divadla na světě. Najdete zde ten nejrůznější sortiment zboží, o kterém se vám ani nesnilo. Každé patro je zaměřené na něco jiného. Tady zaručeně najdete to, co právě hledáte. Neuvidíte tu jen to, ale také nádhernou secesní výzdobu ve stylu Belle époque.

Galleria Vittorio Emanuele II, Milán. Galleria Vittorio je luxusní nákupní pasáž, která patří k nejdůležitějším dominantám milánského Piazza del Duomo. Byla postavena v sedmdesátých letech devatenáctého století pod vedením stavitele Guiseppe Mengoniho. Pojmenoval ji podle prvního krále sjednoceného Italského království Viktora Emanuela II. Pasáž je velmi honosná a zakryta zdobnou prosklenou střechou s velkou centrální kupolí. Pokud milujete nákupy, tady se pořádně vyřádíte.

Harrods, Londýn. Slavný obchodní dům byl založený na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Nejen, že tu najdete přes tři stovky obchodů, ale musíte dodržovat přísná pravidla oblékání. U všech vchodů na to dohlížejí pánové v dokonalých oblecích, které byste jen těžko považovali za sekuriťáky. Tenhle pětipatrový obchodní dům stojící na Bompton Road si zamilujete.

Las Arenas, Barcelona. Bývalá aréna s býčími zápasy se proměnila ve velkolepé nákupní centrum. Las Arenas je středisko, které se nachází na náměstí Plaza de Espana. Najdete tu spoustu zajímavých značkových obchodů, kaváren a restaurací, které rozhodně stojí za návštěvu.

The Gasometer, Vídeň. Velmi zajímavé obchodní centrum má pro své návštěvníky připraveno spoustu barů, restaurací a více než padesát skvělých obchodů. Najdou se zde i koncertní haly. Věže Gasometru byly navrženy hvězdnými architekty. Budova vás okouzlí svou kombinací historických staveb s moderní technologií.

5 kouzelných měst Evropy, ve kterých se nebudete muset prodírat davy turistů

Úchvatné letní terasy: Na jaké byste chtěli odpočívat?